Naga MarketsKurs dolara po 3,7975 zł w poniedziałek 12 października, euro kosztuje 4,4793 zł, kurs GBP/PLN po 4,9437 zł
Kurs złotego do głównych walut

Na początku tygodnia możemy obserwować gorsze nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Dolar, euro, funt i frank zyskują do złotówki. Nasza krajowa waluta traci najmocniej do franka, gdzie ruch wynosi ponad 0,7%. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pod kreską na początku tygodnia

Ostatni tydzień zakończył się na wyraźnym plusie w przypadku polskiego złotego. Nasza krajowa waluta umocniła się w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Jednak po weekendzie obserwujemy ruch przeciwny, złotówka osłabia się do głównych walut. Przecena PLN przekracza 0,4% w ujęciu do EUR. Złoty traci także 0,6% do USD i GBP, a ruch na CHF/PLN wynosi ponad 0,7%.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Metale szlachetne wracają do wzrostów, złoto i srebro mocno w górę

– Sytuacja na rynku polskiego złotego jest odzwierciedleniem nastrojów inwestorów na szerokim rynku walutowym. Ostatnie dni były okresem większego optymizmu i nastawienia risk-on, co szkodziło amerykańskiemu dolarowi. Początek poniedziałkowej sesji przynosi dalszą słabość USD, co sprzyja wycenom walut uznawanych za bardziej ryzykowne – a do takich należy PLN – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here