Kurs dolara do złotego USDPLNKurs dolara praktycznie cały tydzień podążał ku górze. Wzrosty przyspieszyły w piątek, kiedy poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. Większa zmienność była widoczna nie tylko na dolarze USD, ale także na innych parach, chociażby z euro. W niedzielę 7 lipca za jednego dolara USD trzeba płacić  3,7834 PLN. Zapraszam do zapoznania się z analizą USD/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
USD 3,7845 dolar

Kurs dolara

USD/PLN rozpoczął tydzień w rejonach 3,73 zł. W poniedziałek mogliśmy obserwować wzrosty, jednak wtorek, środa i czwartek, kurs poruszał się w bardzo wąskiej konsolidacji. Kontynuację ruchu mogliśmy obserwować dopiero w piątek, kiedy po lepszych danych z amerykańskiego rynku pracy, dolar wystrzelił w górę. Ostatecznie, polski złoty PLN stracił do dolara USD aż 1,48%. Patrząc na wykres technicznie, doszło do obrony strefy wsparcia wypadającej w rejonach 3,7160 zł. Dopóki kurs znajduje się powyżej, niewykluczone są dalsze wzrosty. W ostatnim tygodniu niewiele zabrakło do przetestowania strefy oporowej przy 3,8100. Jeżeli dosżłoby do jej pokonania, droga do ataku na tegoroczne szczyty zostałaby otwarta.

  • kurs broni górnego ograniczenia strefy wsparcia
  • dolar zyskuje po lepszych danych z rynku pracy

Sprawdź także: Kurs euro EUR/PLN koryguje spadki, euro EUR kosztuje w weekend 4,2486 PLN.

Cena dolara do złotego USDPLN 7 lipca 2019

Zawsze należy też mieć na uwadze drugi scenariusz – w tym przypadku spadkowy. Jeżeli w przyszłym tygodniu zobaczylibyśmy odwrót i spadki, to oczywiście strefa przy 3,7160 pozostaje wsparciem. Gdyby jednak doszło do wybicia dołem, rynek miałby szansę na zejścia nawet w okolice 3,65 zł. Na razie jednak ten scenariusz nie wydaje się zbyt prawdopodobny. W ostatnim czasie to kupujący mają przewagę i dopiero zejście poniżej 3,7100 zł, mogłoby doprowadzić do większych spadków.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here