Naga MarketsPLN, złoty, złotówka, ComparicPodczas piątkowej sesji możemy obserwować jednolity nastrój na głównych parach walutowych z polskim złotym. Dolar, euro, funt i frank tracą w stosunku do złotówki pod koniec tygodnia. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego odrabia straty w piątek

W ostatnich dniach możemy obserwować wyższą zmienność na głównych parach z polskim złotym. W piątek nasza krajowa waluta silnie umacnia się w ujęciu do dolara, gdzie ruch na parze USD/PLN wynosi około -1,64%. Podobnie wygląda sytuacja na euro, funcie i franku, a kursy EUR/PLN, GBP/PLN i CHF/PLN forsują lokalne poziomy oporu.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Wznowienie rozmów dot. pakietu stymulacyjnego wsparło globalne nastroje. Walutom EM pomaga również mocniejszy fixing na juanie, co pośrednio rzutuje na koszyk CEE. Lokalnie otrzymaliśmy dziś minutes z ostatniego posiedzenia RPP. Członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) oceniali, że w kolejnych miesiącach można oczekiwać kontynuacji ożywienia gospodarczego, jednak zdaniem większości z nich ryzyka dla wzrostu w kolejnych kwartałach są skierowane głównie w dół – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here