Naga MarketsKurs dolara po 3,7670 zł w środę 29 lipca, euro kosztuje 4,42 zł, kurs GBP/PLN po 4,8990 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas środowej sesji na polskim złotym utrzymuje się negatywny sentyment. O ile poniedziałkowa sesja zdecydowanie należała do naszej waluty, tak wczoraj obserwowaliśmy nagły zwrot akcji. Również i dziś złotówka znajduje się pod kreską, tracąc do dolara, euro, funta i franka. Co dalej z PLN? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara w górę w środę

Sentyment na polskim złotym diametralnie się zmienił w ostatnich dniach. Poniedziałkowa sesja zakończyła się na solidnym plusie, jednak we wtorek PLN zaczął dynamicznie tracić. Negatywne nastroje widać także podczas dzisiejszej sesji, w środę złotówka traci do dolara, euro, funta i franka. Największy ruch możemy dziś obserwować na parze walutowej GBP/PLN, gdzie złoty znajduje się 0,5% pod kreską. Niemniej emocje jeszcze przed nami, zmienność z pewnością będzie wyższa w godzinach wieczornych kiedy poznamy decyzję Fed w sprawie stóp procentowych.

Zobacz także: DAX z formacją odwrócenia trendu, jak głębokie będą spadki na rynku akcji?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

– W środę dolar próbuje powracać do osłabienia po wtorkowym odbiciu po kilku dniach spadków. Inwestorzy czekają na wieczorny komunikat po posiedzeniu FED, chociaż nie oczekuje się wiele. Potencjalne zmiany w tzw. forward guidance mogą pojawić się najwcześniej we wrześniu, a teraz Jerome Powell może nie być nazbyt wylewny. Ciekawsze mogą okazać się zapiski z dyskusji (tzw. minutes), ale te poznamy dopiero w połowie sierpnia – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPlay2Chill prezentuje materiały z nowej gry
Następny artykułBoJ nie wyklucza wprowadzenia jeszcze bardziej ujemnych stóp proc.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here