Naga MarketsKurs dolara po 3,7570 zł w czwartek 3 września, euro kosztuje 4,4390 zł, kurs GBP/PLN po 4,9786 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować sporą zmienność i wyraźne straty na polskim złotym. Złotówka traci dziś w stosunku do dolara i funta, franka i euro. Największy ruch widać na USD/PLN, gdzie amerykańska waluta umacnia się ponad 1% do złotego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kolejna słaba sesja na polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji widać słabość naszej krajowej waluty. W czwartek złotówka traci do euro, franka, dolara i funta. Przed nami jednak ciekawa końcówka tygodnia, jutro bowiem poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Raport NFP zostanie opublikowany o godzinie 14:30, dlatego też zmienność nie tylko na głównych walorach, ale także na parach z polskim złotym powinna być podwyższona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Cena złota (XAU/USD) i srebra pod kreską, ropa naftowa także traci

O ile notowania EURUSD ustabilizowały się w ostatnich godzinach powyżej bariery 1,18 za sprawą nieco lepszych PMI dla usług, oraz doniesień o rządowym programie wsparcia we Francji, o tyle PLN jeszcze nieznacznie się osłabił. EURPLN podszedł do 4,43, a USDPLN naruszył 3,74. Nerwowość rynku potęguje niepewność związana z odczytami danych w USA – o godz. 16:00 mamy ISM dla usług, a jutro o godz. 14:30 informacje z rynku pracy. Opublikowane dzisiaj dane nt. cotygodniowego bezrobocia (881 tys.), były nieco lepsze od prognoz (950 tys.), ale nie zrobiło to większego wrażenia– Marek Rogalski z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here