Naga MarketsKurs dolara po 3,7550 zł w piątek 4 września, euro kosztuje 4,45 zł, kurs GBP/PLN po 4,9860 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym polski złoty znajduje się pod presją sprzedających. Złotówka traci dziś w stosunku do dolara, funta, franka i euro. Ruchy na parach USD/PLN, EUR/PLN i CHF/PLN przekraczają 0,5%. Jednak przed nami jeszcze spore emocje, o 14:30 poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Zanim jednak zostaną one opublikowane, zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Polski złoty pod kreską, słabe nastroje na PLN

Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy dalszą słabość złotego. Od kilku dni nasza krajowa waluta znajduje się pod presją sprzedających. Dziś widać ponad 0,5% straty w ujęciu z dolarem, euro i funtem, z kolei frank szwajcarski umacnia się 0,25% do PLN. Dziś o godzinie 14:30 zostanie opublikowany raport NFP z USA, dlatego też zmienność nie tylko na głównych walorach, ale także na parach z polskim złotym powinna być podwyższona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Panika na Wall Street, indeksy giełdowe w USA zanurkowały

  EURUSD nie zareagował znacząco na wczorajsze ruchy na amerykańskich indeksach – główna para walutowa pozostaje blisko 1,1850 USD. Sam złoty zanotował wyraźne podbicie podaży – EUR/PLN jest najwyżej od 22 lipca. Ruch na PLN oraz EM wynika głównie z podbicia awersji do ryzyka. Wydaje się, iż bez rozegrania mocniejszego USD trudno będzie zakładać większy ruch spadkowy na PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here