Kurs dolara po 3,7540 zł w poniedziałek 27 lipca, euro kosztuje 4,40 zł, kurs GBP/PLN po 4,8320 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu handlowym na parach walutowych z polskim złotym możemy obserwować dalsze umocnienie. Złoty fenomenalnie zamknął ubiegły tydzień, a dziś umacnia się ponad 0,7% do franka i dolara. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara traci 0,7% do złotego

Złoty zamknął poprzedni tydzień w bardzo dobrych nastrojach. Nasza waluta umocniła się wyraźnie do dolara, euro, funta i franka. Siłę złotówki widać również podczas pierwszej sesji po weekendzie. Co prawda ruchy na parch GBP/PLN i EUR/PLN są ograniczone, jednak sporą zmienność obserwujemy na USD/PLN i CHF/PLN. Złoty zyskuje ponad 0,7% do amerykańskiej waluty i niemal 0,8% do franka szwajcarskiego.

Zobacz także: Czas na korektę na rynku akcji? NASDAQ z formacją podwójnego szczytu

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

–  W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie będzie to tydzień spod znaku posiedzenia FED, odczytów PKB za II kw. oraz kontynuacji sezonu publikacji wynikowych w USA – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 – Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN jest obecnie najniżej od początku lipca 2019r. Możemy więc mówić o teście rocznych minimów na parze za sprawą wydarzeń na eurodolarze. Okolice 3,7-3,729 PLN powinny jednak pełnić, lokalnie, rolę wsparcia dodaje analityk.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here