Naga MarketsKurs dolara po 3,7522 zł w piątek 11 września, euro kosztuje 4,4473 zł, kurs GBP/PLN po 4,8120 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym możemy obserwować nieznaczne wzrosty na polskim złotym. Złotówka umacnia się dziś najmocniej w ujęciu z dolarem, gdzie ruch na parze walutowej USD/PLN wynosi 0,3%. PLN zyskuje także nieznacznie do franka, funta i euro. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Złoty na niewielkim plusie w piątek

Podczas piątkowej sesji obserwujemy stosunkowo niską zmienność na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta radzi sobie najlepiej w ujęciu z dolarem, złotówka umacnia się 0,3% w stosunku do amerykańskiej waluty. PLN zyskuje także nieznacznie do euro, franka i funta, jednak w ujęciu do tych walut ruchy są bardzo ograniczone. Niemniej przed nami jeszcze cała sesja w USA, dlatego być może zmienność jeszcze się pojawi, o godzinie 14:30 poznamy dane o inflacji ze Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: To jeszcze nie koniec spadków na rynku akcji?

Piątkowy poranny handel na rynku FX nie przynosi, ponownie, większych emocji wokół PLN. Złoty pozostaje stabilny pomimo podwyższonej zmienności na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4492 PLN za euro, 3,7581 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1312 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8180 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,379% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here