Naga MarketsKurs dolara po 3,7513 zł w czwartek 30 lipca, euro kosztuje 4,4095 zł, kurs GBP/PLN po 4,8750 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas czwartkowej sesji na polskim złotym utrzymuje się negatywny sentyment. Od wtorku na złotówce przeważa storna podażowa, a dziś PLN traci najmocniej w ujęciu z funtem brytyjskim gdzie straty przekraczają 0,5 proc. Co dalej z PLN? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara, funta i euro w górę

Sentyment naparach walutowych z polskim złotym diametralnie się zmienił w ostatnich dniach. Poniedziałkowa sesja zakończyła się na solidnym plusie, jednak we wtorek PLN zaczął dynamicznie tracić.

Negatywne nastroje utrzymują się także w trackie dzisiejszej sesji, w czwartek złotówka traci do dolara, euro, funta i franka. Największy ruch możemy dziś obserwować na parze walutowej GBP/PLN, gdzie złoty znajduje się 0,5% na minusie. Spadki w ujęciu z dolarem również sięgają pół procent, z kolei euro umacnia się 0,2%, a frank 0,4%.

Zobacz także: Kurs dolara (USD) w dół po Fed, a indeksy giełdowe w górę

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Wczorajsze dane makro w Polsce były praktycznie nieistotne dla wyceny złotego, a wartość polskiej waluty poruszała się pod dyktando sytuacji na świecie (i sytuacji na wykresie kursu eurodolara), która w środę była zdominowana wyczekiwaniem na informacje ze strony Fedu – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

 – Analogiczna sytuacja powinna mieć miejsce dzisiaj – na globalnym rynku prawdopodobnie będą dominować dane makro ze Stanów Zjednoczonych, głównie wstępny odczyt PKB za II kwartał br. Będą one wpływać na dolara, przekładając się na sytuację na głównych parach walutowych z PLN – dodaje analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here