Naga MarketsKurs dolara po 3,7503 zł w poniedziałek 14 września, euro kosztuje 4,4520 zł, kurs GBP/PLN po 4,8220 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu handlowym możemy obserwować nieznaczne spadki na polskim złotym. Złotówka umacnia się jedynie 0,1% do dolara, z kolei traci do euro, franka i funta. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Złoty na nieznacznym minusie w poniedziałek

Podczas poniedziałkowej sesji obserwujemy raczej niską zmienność na parach z polskim złotym. Dzisiejszy kalendarz makro jest właściwie pusty, dlatego też na większe ruchy przyjdzie nam poczekać do dalszej części tygodnia, który zapowiada się dość ciekawie jeśli chodzi o publikacje makroekonomiczne. W najbliższych dniach o poziomie stóp procentowych zdecydują FED, BoJ i BoE.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś nasza krajowa waluta radzi sobie najlepiej w ujęciu z dolarem, złotówka umacnia się 0,1% w stosunku do amerykańskiej waluty. Niemniej PLN traci dziś do euro, franka i funta. Największy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie brytyjska waluta umacnia się aż 0,3%. Złoty traci także 0,2% do franka i 0,1% do euro.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Czy na EURUSD utrzyma się trend wzrostowy?

– Polska waluta zaczęła handel w nowym tygodniu blisko poziomów zamknięcia z piątku. Generalnie zmiany w globalnej przestrzeni FX nie są duże, chociaż widać nieznaczne osłabienie dolara, co może sugerować, że rynek będzie ustawiał się pod posiedzenie FED w najbliższą środę – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd aktualnej sytuacji na wykresach: Davide Biocchi (Directa)
Następny artykułNieoficjalnie: PKO BP skupi akcje własne?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here