Naga MarketsKurs dolara po 3,7435 zł w środę 16 września, euro kosztuje 4,4437 zł, kurs GBP/PLN po 4,8552 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas dzisiejszej sesji handlowej możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka zyskuje dziś 0,3% do dolara, jednak traci 0,35% w ujęciu z funtem brytyjskim. Z kolei zmienność na CHF/PLN i EUR/PLN jest niska, pary walutowe znajdują się w rejonach poziomu odniesienia. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara pod kreską, funt brytyjski na plusie

Podczas środowej sesji obserwujemy raczej niską zmienność na parach z polskim złotym. Dzisiejszy kalendarz makro zapowiada się jednak ciekawie. Wydarzeniem dnia oczywiście będzie decyzja FED w sprawie stóp procentowych, jednak wcześniej poznamy także dane o sprzedaży detalicznej z USA, dlatego też druga część dnia dnia powinna być zdecydowanie ciekawsza

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś nasza krajowa waluta radzi sobie najlepiej w ujęciu z dolarem, złotówka umacnia się 0,3% w stosunku do amerykańskiej waluty. Niemniej PLN traci dziś do funta, ruch na parze GBP/PLN wynosi około 0,35%.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Rynki czekają na decyzję Fed, co z kursem dolara?

– Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi bardziej zdecydowanych ruchów przed wieczornym FED. Eurodolar oscyluje blisko 1,1850 USD podczas gdy PLN konsoliduje w okolicach 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4524 PLN za euro, 3,7577 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1192 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8442 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,361% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here