Naga MarketsKurs dolara po 3,7410 w środę 12 sierpnia, euro kosztuje 4,4030 zł, kurs GBP/PLN po 4,8790 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas środowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Złotówka umacnia się do południa w ujęciu z dolarem i funtem, jednak traci w stosunku do franka szwajcarskiego. Z kolei kurs EUR/PLN pozostaje w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej z PLN? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara i funta pod kreską, frank na plusie

W środę widać mieszane nastroje na polskim złotym. Przed południem nasza krajowa waluta traci nieznacznie do franka, jednak umacnia się w stosunku do dolara i funta. Z kolei patrząc na ujęcie do euro, obserwujemy konsolidację, kurs EUR/PLN znajduje się dokładnie na wysokości wczorajszego poziomu zamknięcia sesji. W ostatnich dniach na parach z PLN nie widać zdecydowanego kierunku, bazowym scenariuszem jest więc dalsza konsolidacja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Metale szlachetne w odwrocie, cena złota poniżej 1900$

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek wyceny eurodolara oraz inicjuje potencjalny scenariusz korekty również dla walut CEE (w tym PLN). Złoty kwotowany jest następująco: 4,4036 PLN za euro, 3,7601 PLN wobec dolara, 4,0873 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8942 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here