Naga MarketsKurs dolara po 3,7366 zł w czwartek 10 września, euro kosztuje 4,4470 zł, kurs GBP/PLN po 4,84 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas przedostatniej sesji w tym tygodniu handlowym możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Złotówka traci dziś w stosunku do euro i franka, umacnia się jednak wyraźnie w ujęciu do dolara i funta brytyjskiego. Największy ruch widzimy na GBP/PLN, który wynosi ponad 0,8%. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Mieszane nastroje na złotym w czwartek

Podczas czwartkowej sesji obserwujemy mieszane nastroje na polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci w stosunku do euro i franka szwajcarskiego. Ruch na EUR/PLN wynosi 0,3% na korzyść europejskiej waluty, z kolei para CHF/PLN rośnie 0,2%. Jednak złotówka radzi sobie całkiem nieźle w ujęciu do funta brytyjskiego i dolara. Spadki na USD/PLN wynoszą niemal 0,5%, z kolei funt brytyjski traci ponad 0,85 do złotego!

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: EUR/USD z sygnałem popytowym przed decyzją EBC

Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4446 PLN za euro, 3,7692 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1242 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8855 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here