Naga MarketsKurs dolara po 3,7267 zł w piątek 7 sierpnia, euro kosztuje 4,4050 zł, kurs GBP/PLN po 4,8740 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu, możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka traci dziś w ujęciu do dolara, jednak pozostaje stabilna względem euro, franka i funta. Kurs USD/PLN znajduje się w piątek 0,4% na plusie. Co dalej z PLN? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara umacnia się przed NFP

Podczas piątkowej sesji obserwujemy mieszane nastroje na polskim złotym. O poranku nasza krajowa waluta wyraźnie traciła do euro, dolara, franka i funta, z kolei po godzinie 13:00 wzrosty na EUR, CHF i GBP zostały wymazane. Na blisko 0,5% plusie utrzymuje się jednak kurs dolara. Niemniej największe emocje i zmienność jeszcze przed nami, za godzinie, o 14:30 poznamy kluczowe dane z rynku pracy w USA, które powinny mieć wpływ nie tylko na zachowanie amerykańskiej waluty, ale także na cały rynek FX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs dolara (USD) przed danymi z amerykańskiego rynku pracy NFP

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie spadki na eurodolarze, co ponownie podbija presję na wycenę PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4232 PLN za euro, 3,7366 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0829 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8894 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,267% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here