Naga MarketsKurs dolara po 3,7240 zł w czwartek 27 sierpnia, euro kosztuje 4,4006 zł, kurs GBP/PLN po 4,9180 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować niewielką zmienność i mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka osłabia się dziś w stosunku do dolara i funta, zyskuje jednak w stosunku do franka szwajcarskiego i euro. Co dalej z naszą krajową walutą? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Mieszana sesja na polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji widać mieszane nastroje na parach z polskim złotym. W czwartek złotówka traci do dolara i funta, umacnia się jednak do euro i franka. Emocje jednak jeszcze przed nami, gdzieś po godzinie 15:00 powinniśmy mieć do czynienia z większą zmiennością, a to z powodu przemówienia prezesa Fed an sympozjum w Jackson Hole.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Nowe rekordy na Nasdaq i S&P500 przed sympozjum w Jackson Hole

Dzisiaj opublikowany został już Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC. Jego wartość zwyżkowała w stosunku do poprzedniego odczytu, niemniej sama publikacja nie wpłynęła istotnie na wartość PLN. Z kolei w późniejszych godzinach dzisiejszej sesji opublikowany zostanie protokół z posiedzenia RPP – niemniej, i tutaj inwestorzy nie oczekują żadnych dynamicznych zwrotów akcji w postaci zmiany nastawienia do polityki monetarnej – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

 – W rezultacie, w centrum uwagi pozostaną informacje z szerokiego rynku walutowego. Poza danymi z USA (m.in. tymi z rynku pracy), na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie szefa Fed, Jerome Powella, na konferencji w Jackson Hole. To ono prawdopodobnie zadecyduje o bilansie dzisiejszej sesji na rynku dolara amerykańskiego, a więc pośrednio przełoży się także na wycenę PLN – dodaje analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here