Naga MarketsKurs dolara po 3,7170 zł w czwartek 6 sierpnia, euro kosztuje 4,4035 zł, kurs GBP/PLN po 4,89 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować gorsze nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka traci dziś w ujęciu do dolara, euro, frank i funta. Kurs USD/PLN znajduje się w w czwartek 0,4% na plusie. Co dalej z PLN? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs funta w górę w czwartek

Podczas czwartkowej sesji widać gorsze nastroje na parach z polskim złotym. O ile od początku tygodnia złotówka radziła sobie całkiem nieźle, tak dziś PLN tarci w ujęciu z dolarem, frankiem, funtem, czy euro. Największą przecenę obserwujemy w ujęciu z funtem, gdzie ruch na GBP/PLN wynosi ponad 0,8%. Z kolei w ujęciu z dolarem nasza waluta traci 0,4%, a wzrosty na EUR/PLN i CHF/PLN wynoszą około 0,2%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Cena złota powyżej 2000$ za uncję, szaleńczy rajd metali szlachetnych

 – Bieżący tydzień na rynku polskiego złotego jest okresem kontynuacji zwyżek z wcześniejszych tygodni. W rezultacie, notowania indeksu BOSSAPLN dotarły już do najwyższych poziomów od pięciu miesięcy, czyli od czasu sprzed uderzenia pandemii. Tym samym, rodzima waluta odrobiła gwałtowne przeceny z marca bieżącego roku – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here