Naga MarketsKurs dolara po 3,7130 zł w poniedziałek 17 sierpnia, euro kosztuje 4,3950 zł, kurs GBP/PLN po 4,8561 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Po godzinie 12:00 złotówka nieznacznie traci do euro i dolara, z kolei w przypadku CHF i GBP obserwujemy konsolidację. Co dalej z PLN? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara próbuje odrabiać straty

W poniedziałek widać mieszane nastroje na polskim złotym. Przed południem nasza krajowa waluta umacniała się do EUR, CHF, USD i GBP, z kolei po godzinie 12:00 widać spadki w ujęciu do dolara i euro, z kolei funt i frank konsolidują w rejonach poziomu piątkowego zamknięcia. Dziś niestety nie poznamy żadnych kluczowych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na polskiego złotego, niewykluczone więc, że czekać nas będzie dalsza konsolidacja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kiedy S&P500 zaatakuje historyczne szczyty?

– Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na poziomie eurodolara jak i wyceny PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3983 PLN za euro, 3,7098 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0762 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8523 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,297% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here