Naga MarketsKurs dolara po 3,7010 zł w czwartek 20 sierpnia, euro kosztuje 4,3820 zł, kurs GBP/PLN po 4,8590 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka osłabia się dziś w stosunku do franka szwajcarskiego, jednak umacnia się do euro i dolara. Z kolei para walutowa GBP/PLN pozostaje w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z naszą krajową walutą? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Polski złoty bez wyraźnego kierunku w czwartek

Podczas dzisiejszej sesji widać mieszane nastroje na parach z polskim złotym. W czwartek dolar i euro tracą do PLN, z kolei nasza krajowa waluta osłabia się do franka szwajcarskiego. Jeśli chodzi natomiast o funta brytyjskiego, ten pozostaje w konsolidacji, para walutowa GBP/PLN znajduje się na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia sesji w rejonach 4,86 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: DAX z sygnałem odwrócenia trendu? Indeks poniżej 12 800 pkt!

Wczorajsza sesja na rynku polskiego złotego była odzwierciedleniem sytuacji na szerokich rynkach walutowych. Wydarzeniem dnia była publikacja minutes FOMC, które nie przyniosły wyczekiwanych zapowiedzi dalszego luzowania polityki pieniężnej, a zaledwie ogólnikowe zapewnienia o gotowości Fed do działania w razie potrzeby. Ten brak konkretów sprzyjał odbiciu w górę wartości amerykańskiego dolara, co widoczne było wyraźnie na wykresie kursu EUR/USD, który odreagował spadkowo – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here