Kurs dolara po 3,6866 zł, euro kosztuje 4,3864 zł, ile zapłacimy za funta i franka po weekendzie?
Kursy walut z polskim złotym

Ubiegły tydzień zakończył się całkiem nieźle w wykonaniu polskiego złotego. Nasza krajowa waluta umocniła się do dolara, euro i franka. Złotówka osłabiła się jedynie w ujęciu do funta brytyjskiego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień na plusie w ujęciu do dolara, euro i franka
  • Złotówka traci jedynie w stosunku do funta brytyjskiego
  • Na kursie dolara utrzymuje się tendencja spadkowa
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6866 zł 29.08.2020, godzina 07:20
Kurs euro EURPLN 4,3864 zł 29.08.2020, godzina 07:20
Kurs funta GBPPLN 4,9208 zł 29.08.2020, godzina 07:20
Kurs franka CHFPLN 4,0770 zł 29.08.2020, godzina 07:20

Kurs dolara USD/PLN neguje formację pro wzrostową

Miniony tydzień zakończył się bardzo słabo dla dolara amerykańskiego, który wyraźnie tracił do polskiego złotego. Patrząc na wykres W1, notowania USD/PLN zanegowały pro wzrostowy sygnał świecowy z ubiegłego tygodnia i ponownie znalazły się na wysokości mierzenia 61,8% Fibo.

Kluczowym oporem dla USD/PLN pozostaje strefa przy 3,79 zł i tak długo jak kurs będzie się znajdował poniżej, scenariuszem bazowym są dalsze spadki. Wsparcie może z kolei dalej stanowić poziom wspomniany 3,69 zł, gdzie znajduje się tutaj mierzenie 61,8% Fibonacciego. Niemniej jego zanegowanie, otworzy drogę do większej przeceny

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego pozostaje na w szerokiej strefie wsparcia przy 4,40 zł

Kurs euro do złotego rozpoczął tydzień od wzrostów, jednak w piątek obserwowaliśmy wyraźne spadki, przez co nie zdołał on wyjść powyżej górnego ograniczenia strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Patrząc na interwał tygodniowy, sytuacja nie jest do końca jasna. Dopóki kurs utrzymuje się w rejonach 4,40 zł, możliwa jest dalsza konsolidacja. Dopiero w przypadku wyjścia górą, będzie można mówić o ruchu w kierunku 4,50 zł, z kolei w przypadku wybicia dołem, scenariusz korekcyjny zostanie zanegowany i mogą nas czekać głębsze spadki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN broni wsparcia przy 4,85 zł

W ubiegłym tygodniu złoty poradził sobie najsłabiej w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs GBP/PLN zamknął świece W1 wyraźnym białym korpusem, co może zapowiadać dalszą zwyżkę. Dopóki notowania utrzymują się powyżej strefy przy 4,85 zł, bazowym scenariuszem jest ruch na wyższe poziomy.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN nie ma siły rosnąć?

Spoglądając na tygodniowy interwał czasowy, na kursie franka do złotego możemy obserwować niezdecydowanie. Pomimo, że dwa tygodnie temu na wykresie W1, pojawiła się pro wzrostowa formacja młota, tak cały ubiegły tydzień notowania utrzymywały się w wąskim przedziale wahań. Ostatecznie świeca zamknęła się czarnym korpusem z długim górnym cieniem, co na pewno nie zachęca do wzrostów.

Niemniej zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki kurs będzie się utrzymywał powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, wciąż istnieje szansa na wzrosty. Dopiero w momencie jej pokonania, może pojawić się większa podaż.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here