Naga MarketsKurs dolara po 3,7130 zł w poniedziałek 17 sierpnia, euro kosztuje 4,3950 zł, kurs GBP/PLN po 4,8561 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować gorsze nastroje na polskim złotym. Złotówka zyskiwała wczoraj w ujęciu do dolara, euro, funta i franka, a dziś widzimy kompletnie odwrotną sytuację. Wtorkowe umocnienie PLN zostało wymazane. Co dalej z naszą krajową walutą? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Polski złoty traci w środę

W środę widać gorsze nastroje na polskim złotym. Wczoraj nasza krajowa waluta umacniała się do EUR, CHF, USD, z kolei dziś do południa nie radzi sobie ona najlepiej. Złotówka traci wyraźnie przed godziną 13 do euro, dolara, franka i funta. Patrząc an wykresy głównych par walutowych, sytuacja techniczna wygląda kiepsko. Jeżeli do końca dnia złoty nie odzyska przewagi, w kolejnych dniach może się on osłabiać, na parach CHF/PLN i EUR/PLN doszło bowiem do obrony kluczowym poziomów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Nasdaq z nowym rekordem, DAX broni wsparcia przy 12 800 pkt

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabego dolara, co podbija wyceny walut CEE/EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3719 PLN za euro, 3,6623 PLN względem dolara, 4,0534 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8510 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here