Kurs dolara po 3,6760 zł, euro kosztuje 4,4709 zł, a funt notowany jest po 4,9596 zł
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Kurs funta umocnił się 0,5% do złotówki, dolar stracił 0,35%, z kolei euro i frank notowane są nieznacznie powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w środę do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski trzymuje się w rejonach okrągłego poziomu 5 zł
  • EUR i USD tracą 0,35% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6760 zł 03.12.2020, godzina 16:56
Kurs euro EURPLN 4,4709 zł 03.12.2020, godzina 16:56
Kurs funta GBPPLN 4,9596 zł 03.12.2020, godzina 16:56
Kurs franka CHFPLN 4,1293 zł 03.12.2020, godzina 16:56

Kurs dolara ponownie przetestuje ostatnie low?

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN od pewnego czasu dominują sprzedający. Po pokonaniu wsparcia przy 3,77 zł, ruch spadkowy przybrał na sile, przez co bazowym scenariuszem jest atak na ostatnie dołki przy 3,6550 zł. Dopóki notowania nie zdołają wyjść powyżej wspomnianego poziomu 3,77 zł, ciężko myśleć o wzrostach.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN poniżej geometrii

Na kursie funta do złotego doszło do wybicia układu 1:1. W przeszłości geometria powstrzymywała spadki, jednak teraz jej biegunowość powinna stanowić opór. Dopóki notowania znajdują się poniżej, należy oczekiwać dalszego ruchu na południe. Wydaje się, że tak długo jak notowania nie wrócą powyżej psychologicznej bariery 5 zł, bazowym scenariuszem są dalsze spadki.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro wraca do zakresu konsolidacji

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro nieznacznie umacnia się dziś do złotego. Niemniej sytuacja techniczna pozostaje nieciekawa. Po wtorkowych silnych spadkach, cały ruch w dół został wymazany i notowania wróciły do zakresu konsolidacji.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka ma problem z oporem przy 4,1450 zł

Wczoraj na kursie franka szwajcarskiego doszło do dynamicznego odreagowania po ostatnich silnych spadkach. Niemniej kupujący mają problem z utrzymaniem kierunku podczas dzisiejszej sesji. Sprzedający ponownie pojawili się na wysokości oporu przy 4,1450 zł, który wynika z mierzenia 23,6% oraz wcześniejszych rekcji ceny.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 3 grudnia 2020 r.
Następny artykułBlok po 22 – 3 grudnia 2020: EUR/USD, GBP/USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here