Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku, dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi. Kurs dolara osłabił się po publikacji wskaźników PMI.


PMI nieznacznie w dół

Z raportu IHS Markit wynika, iż wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych uplasowała się w lutym na poziomie 53,0. W stosunku do danych ze stycznia 2019 r. wartość wskaźnika spadła o 0,7 z 53,7.

PMI przemysłowy USA luty 2019
źródło: IHS Markit

Dane z lutego sygnalizowały łagodniejszy, ale wciąż solidny wzrost aktywności w całym sektorze produkcji w USA. Główny PMI spadł do najniższego poziomu od sierpnia 2017 r. w związku z wolniejszą ekspansją produkcji i nowych zamówień. Warto zauważyć, że wzrosty były wolniejsze niż ich długoterminowe trendy, a stopy wzrostu spadały odpowiednio do dołków z 17 – 20 miesięcy. Tymczasem zapotrzebowanie klientów zagranicznych nadal nieznacznie rosło. Utrzymująca się poprawa w kwestii nowych zamówień doprowadziła do dalszego wzrostu zatrudnienia.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM znacznie poniżej oczekiwań

Zdecydowanie słabsze dane opublikował natomiast instytut ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka w sektorze przemysłowym rozwija się wolniej niż prognozowano. Mimo, że analitycy spodziewali się spadku wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 56,6 do 56,6, to ostateczna publikacja na poziomie 54,2 okazuje się znacznie zawodzić oczekiwania.

Eurodolar na nowych maksimach

Eurodolar zdążył już przetestować obowiązuje od kilku dni wsparcie lokalne w obrębie 1.1360. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, poziom ten został początkowo fałszywie wybity, po czym kurs zaczął zwyżkować i obecnie wyznacza nowe maksima sesji.

Słabsze od prognozowanych odczyty osłabiają dolara i jednocześnie wspierają wzrosty na EUR/USD. Kontynuacja rajdu może zaprowadzić kurs do poziomu 1.1419, gdzie wypada szczyt wczorajszej sesji.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Eurodolar w kierunku wczorajszych maksimów


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here