Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi. Kurs euro do dolara odbija od 1,1215.


PMI powyżej oczekiwań i poprzedniego odczytu

Z raportu IHS Markit wynika, iż wartości wskaźniki PMI dla sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych na poziomie 55,3 przebiły w marcu br. prognozy rynkowe, które były zgodne z poprzednim odczytem (54,8).

Co prawda, aktywność biznesowa i tempo wzrostu nowych zamówień słabną, jednak pozostają silne. Stopień optymizmu biznesowego znalazł się na 15-miesięcznym dołku. Tempo inflacji kosztowej jest obecnie stosunkowo ograniczone.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM poniżej oczekiwań

W przypadku raportu ISM prognozy (58,1) zakładały niższy od poprzedniego (59,7) odczyt. Ostatecznie okazało się jednak, że sektor usług rozwija się słabiej od oczekiwań, ISM uplasował się bowiem na poziomie 56,1.

Odczyt wskazuje na najsłabszą ekspansję w sektorze usług od sierpnia 2017 r., przy spowolnieniu produkcji i nowych zamówień. Respondenci pozostają w większości optymistyczni, co do ogólnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej i gospodarki, ale nadal istnieją obawy dotyczące zasobów zatrudnienia i ograniczenia wydajności.


source: tradingeconomics.com

Kurs dolara osłabia się do euro

Notowania dolara w relacji do euro osłabiają się podczas dzisiejszej sesji czego rezultatem są wzrosty na głównej parze walutowej, którą dziś nowe maksima w tym tygodniu. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, cena odbiła od oporu w okolicach 1,1250. Nie zmienia to jednak dzisiejszego sentymentu na EUR/USD.

Dalsze osłabienie dolara może kierować kurs ponownie do oporu tworzonego przez strefę między 1,1250 – 1,1260. W przypadku osunięć, cena może znaleźć wsparcie w okolicach 1,1215.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here