Naga MarketsUSD osłabi się względem walut G10, jednak nie wobec EUR i CHR, twierdzą ekonomiści MUFGJak wskazują ekonomiści MUFG, w najbliższym czasie amerykańska waluta powinna zanotować osłabienie względem pozostałych walut z grona państw G10, jednak z wyłączeniem euro i franka szwajcarskiego, ponieważ ich banki centralne (podobnie jak w USA) nie planują wprowadzenia bardziej restrykcyjnej polityki monetarnej w najbliższym czasie.

Kurs dolara czeka osłabienie

Analitycy banki MUFG wskazuje, że wiele banków centralnych z grona państw G10 rozpocznie zacieśnianie polityki monetarnej przed FED-em, ponieważ popyt globalny pozostaje na silnym poziomie. Ostrożne podejście Amerykanów w tej materii spowodowało, że miniony miesiąc był czasem dwóch połówek. W pierwszej widoczne było umocnienie dolara, natomiast w drugiej jego osłabienie.– Zaktualizowane wytyczne wskazują, że ograniczanie QE nie będzie przyspieszone, a perspektywa wcześniejszego niż oczekiwano ogłoszenia tego procesu, np. we wrześniu, zmniejszyła się. Kluczowe stwierdzenie, że „Komitet będzie kontynuował ocenę postępów na najbliższych posiedzeniach” sugeruje, że ocena „dalszych istotnych postępów” potrwa dłużej. – wskazują analitycy MUFG.

Wskazuje się również, że lipcowe komunikaty FOMC doprowadziły do przywrócenia wiarygodności ramom amerykańskiej polityki pieniężnej, która zakładała luźniejsze podejście do polityki monetarnej w dłuższej perspektywie.

– Dodajmy do tego powiększający się deficyt na rachunku bieżącym i mamy przepis na dalszą deprecjację USD w przyszłości. Silny popyt krajowy prawdopodobnie będzie oznaczał, że deficyt na rachunku bieżącym stanie się większym hamulcem dla wyników USD, biorąc pod uwagę, że rentowności będą niższe przez dłuższy czas. – dodają także.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

invest

HSBC wierzy w siłę dolara

Warto przy tym dodać, że oczekiwane osłabienie dolara miałoby mieć miejsce względem dla G10 FX, jednak tam, gdzie banki centralne planują być bardziej restrykcyjne. Tak więc w stosunku do EUR i CHR analitycy MUFG spodziewają się ograniczonej słabości dolara amerykańskiego.

Z drugiej strony ekonomiści HSCB wskazują, że zaufanie do globalnego handlu osłabło w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa i obawami o ograniczenie siły nabywczej przez inflację. Dodają oni, że dolar amerykański chętnie wykorzystuje każdy powrót awersji do ryzyka. To w połączeniu z (potencjalnym) zaskoczeniem na plus w kwestii wzrostu gospodarczego w USA mogłoby spowodować utrzymania silnej pozycji amerykańskiej waluty.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia akcje wykres | cena akcji celon pharma | frank kurs | kurs akcji biomed lublin | akcje oncoarendi | comarch akcje kupno | pge akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here