Pliki dolarów amerykańskichKurs dolara amerykańskiego podczas notowań w piątek nadal umacnia się wobec polskiego złotego. Kurs pary USD/PLN oscyluje wokół poziomu 3,85 PLN ponownie podchodząc pod górne ograniczenia poziomów oporowych. Opuszczenie strefy konsolidacji pary oznacza, że dalsza wędrówka na północ jest możliwa i zasadna, dlatego warto spojrzeć na parę w kontekście wyszukania dobrego miejsca do dołączenia do wzrostów. W tym momencie wykres H4 powinien wskazać potencjalne odbicie. 


Sentyment wzrostowy nadal nie odstępuje pary – choć jeszcze za wcześnie aby mówić o dużych wzrostach. Na razie para oscyluje wokół poziomów oporowych, nadal nie mogąc ich przebić, jednak na moment ten wyczekuje duża część inwestorów. Najbliższe potencjalne miejsce ponownego dołączenia do podejść znajduje się już blisko dlatego rzućmy okiem na wykres H4.

Kurs dolara rośnie wobec złotego – para USD/PLN na wykresie H4

Od kilku sesji handlowych wymowa na parze pozostawała niezmiennie pro-wzrostowa, nawet w momencie, kiedy para wybiła boxa góra i ponownie znalazła się w środku (sugerując słabość). W tym momencie po raz kolejny jesteśmy na górnych ograniczeniach – czyli poziomach oporowych, dlatego warto przyglądać się reakcji. Jeśli para USD/PLN (kurs dolara wobec złotego) wybije obecny poziom oporu oznaczony na poniższym wykresie pary – wówczas można liczyć na test tego poziomu, co dałoby możliwość re-akumulacji na strefie. To dałoby szansę osobom, które nie zdążyły dołączyć na choć niewielkie skorzystanie. Oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem, jednak przy odpowiednim podejściu stosunku potencjalnego zysku do ryzyka – pozycja stanie się zasadna. Nadal pozostaje pytanie czy ustalony poziom docelowy jest zasadny, jednak wszystko póki co wskazuje, że właśnie takim jest. Obserwacja poziomów zalecana.

wykres Kurs dolar USDPLN 17.05.2019
Kurs dolar USDPLN 17.05.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here