Kurs dolara osiąga 3,6600 PLN! Dolar testował najniższe poziomy od 2018 rokuKurs dolara amerykańskiego podczas zaczynającej się dopiero czwartkowej sesji handlowej zdecydowanie ma się czym pochwalić. Rynek osiąga najniższe poziomu od 2018 roku w trakcie próby wybicia zakresu wsparcia. Oznacza to testowanie zakresu 3,6422 PLN, który szybko wybronił rynek przed dalszymi spadkami. W tym momencie zatem para walutowa USD/PLN oscyluje w zakresie 3,66 PLN, odbijające te dwa grosze. Zdaje się, że mimo nadbić tego zakresu rynek jakoś specjalnie nie wykorzystuje impetu spadkowego – co daje nadal szansę dolarowi amerykańskiemu wobec polskiemu złotemu na odreagowanie z tego zakresu. Warto zatem obserwować parę USD/PLN z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Kurs dolara amerykańskiego wobec złotego pokazuje, że dołki są testowane i nadbijane
  • Brak jednak jednoznacznego potwierdzenia przełamania dołków z sierpnia
  • To oznacza z kolei, że para walutowa USD/PLN ma szansę jeszcze na odreagowanie 
  • Czy rynek jednak wykorzysta tę szansę na podbicie do zakresu 3,68 – 3,70 PLN?

Dolar amerykański mimo testów dołków nadal utrzymuje się przed mocniejszymi spadkami

Rynek dolara amerykańskiego trochę zaskakuje. Z jednej strony jest on w tendencji spadkowej i pogłębianie dołków nie powinno aktualnie robić na nikim wrażenia. Z drugiej zaś strony wybicie w obecnej tendencji wparcia mogło wygenerować mocniejsze cofnięcie, jednak do tego nie doszło. Dolar przetestował zakres 3,64 PLN i odbił dwa grosze do góry w ramach układu korekcyjnego jak się zdaje.

W tym momencie zatem warto postrzegać wykres w kategoriach nadal aspirujących do odreagowania nieco wyższego, niż obecny ruch. Zatem nadal istnieje szansa na wygenerowanie ruchu do zakresu 3,70 PLN oraz nieco wyższych poziomów. Na to jednak rynek musi potwierdzić brak dalszej presji spadkowej.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 10.12.2020
Kurs dolara USDPLN H4 10.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here