Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYKurs amerykańskiego dolara wobec japońskiego jena podczas poniedziałkowych wczesnych godzin handlowych umacnia się. Para USD/JPY oscyluje wokół ceny 111.700 oraz wskazuje, że odbył się udany test strefy podażowej, skąd para może dalej wykonywać mocniejsze ruchy do dołu na które oczekują inwestorzy już do dłuższego czasu. Czy to ten czas, w którym para rozpocznie swoje oczekiwane zejście? Spójrzmy na wykres H1 pary USD/JPY.

Finax

Sentyment na parze dolara amerykańskiego w stosunku do japońskiego jena nadal nie ulega zmianie. Wydaje się, że spadki są mocno wyczekiwane, jednak dotychczas para jeszcze nie zrobiła oczekiwanego ruchu – dlatego z każdym kolejnym ruchem prawdopodobieństwo wystąpienia ruchu spadkowego jeszcze coraz to większe. Zwłaszcza, kiedy para USD/JPY dociera do istotniejszy poziomów oporowych lub sekwencyjnych. W tym momencie właśni taka sytuacja się pojawiała, dlatego warto obserwować rynek w kontekście wykresu H1.

Kurs dolara umacnia się – para USD/JPY na wykresie H1 – potencjał spadków?

Z perspektywy interwału czasowego H1 na parze – kurs dolara wobec japońskiego jena -widać, iż para dotarła do strefy oporu lokalnego, co oznacza, że istnieje spora szansa na dalsze obniżanie się kursu pary. To z kolei sprawia, że zainicjowanie setupu spadkowego powinno wyglądać na chwilę obecną w następujący sposób: pozycja typu stop loss ponad poziom 11.850 (czyli 15 pips), a pozycja take profit w okolicach poziomu 111.200 dla bezpieczeństwa. To kształtuje profil risk ratio – czyli potencjalnego zysku do ryzyka na poziomie mniej więcej 3:1 uwzględniając przy tym koszta transakcyjne – które mogą wynosić nawet 2 pipsy – na parze. W tym momencie szansa na zrealizowanie się scenariusza jest bardzo duża – warto zatem obserwować obecne poziomy cenowe.

wyklres Kurs dolara USDJPY 29 kwietnia 2019
Kurs dolara USDJPY 29 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here