Naga MarketsDolar amerykański nieznacznie umacnia się we wtorek o poranku w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Zdaniem ekonomistów, wątpliwości co do szybkości i wielkości amerykańskich bodźców zniechęciły inwestorów do podejmowania ryzyka przed zaplanowanym na środę posiedzeniem Rezerwy Federalnej.

  • Dolar amerykański umacnia się w relacji do wszystkich pozostałych walut grupy G8
  • Demokraci chcą przeforsować “Plan Bidena”
  • Pakiet pomocowy o wartości 1,9 bln USD może osłabić dolara 

Dolar najsilniejszą walutą G8

John Vail, główny strateg w Nikko Asset Management uważa, że amerykańska gospodarka jest prawdopodobnie nieco silniejsza niż niektóre z pozostałych gospodarek krajów rozwiniętych. W jego ocenie, ludzie zaczną myśleć, że Stany Zjednoczone się ustabilizują, co w teorii może być wspierające dla dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 10:45 zauważymy że dolar amerykański umacnia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8.

Dane z godz. 10:45 | Źródło: finviz.com

Chuck Schumer pełniący urząd lidera demokratycznej mniejszości w amerykańskim Senacie uważa, że Demokraci mogą próbować uchwalić większość tzw. “Planu Bidena”, tj. przygotowanego przez nowego prezydenta planu naprawy gospodarki po kryzysie spowodowanym wybuchem pandemii, którego wartość to aż biliona dolarów, czyli około 9 proc. amerykańskiego PKB. Obawia się on jednak, że partii rządzącej może zabraknąć głosów, aby odrzucić zastrzeżenia Republikanów.

Na uwagę zasługuje jednak to, że proponowany przez Bidena pakiet pomocowy może przyczynić się do osłabienia dolara amerykańksiego. Przez wzgląd, iż aż połowa deklarowanej kwoty ma zostać przeznaczona na bezpośrednią pomoc dla gospodarstw domowych, część ekonomistów nazwała ten plan “drukuj i wydawaj”. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Kurs dolara w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CAD zauważymy, że rynek od kilkunastu dni utrzymuje się w trendzie horyzontalnym, którego górne ograniczenie stanowi obecnie testowany opór w wysokości 1,2780 USD. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby wrócić do spadków.

Weź udział w bezpłatnym webinarze: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

USDCAD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cash prognozy | akcje cdr | prognozy kryptowalut | biomed lublin kurs | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Główne indeksy rozpoczęły cofanie? Co dalej z NQ oraz DAX?
Następny artykułNBP walczy o konkurencyjność polskiego eksportu. Czy to konieczne?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here