Naga MarketsKurs dolara odreagowuje słabość, indeks S&P 500 najniżej od grudnia 2019 r.Akcje w Azji kontynuują passę wyprzedaży po kolejnej fatalnej sesji na Wall Street, gdyż inwestorzy z obawami podchodzą do nowych informacji o rozprzestrzenianiu się wirusa na świecie. Na FX USD odreagowuje wczorajszą słabość, podczas gdy mocniej od reszty traci AUD. Odbija złoto, ropa nie podnosi się po wyprzedaży.


Kurs dolara z podbiciem wartości, cena złota w górę

  • W trakcie sesji część strat została odrobiona, ale finalnie japoński Nikkei225 stracił 0,8 proc., a Shanghai Composite spada o 0,8 proc. Wtorek przyniósł 3-proc. spadki głównych indeksów na Wall Street, choć dziś futures na S&P500 próbuje odbijać (0,4 proc.); kontrakt na DAX rośnie o 0,7 proc.
  • Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że epidemia osiągnęła szczyt w Chinach, ale obawy, że jej rozprzestrzenianie się postępuje w innych krajach, prawdopodobnie utrzymają inwestorów w trybie awersji do ryzyka.
  • W USA obawy podsyciło ostrzeżenie od Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, aby przygotować się do rozprzestrzeniania koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.
  • Na rynku walutowym mamy podbicie wartości USD, który wczoraj tracił do głównych walut na fali realizacji zysków z dominujących długich pozycji po lutym. EUR/USD cofa się z 1,0890 do 1,0870, USD/JPY odbija z 110 do 110,35. Wyróżnia się AUD/USD, który kontynuuje zjazd pod 0,6580.
  • Po wczorajszym osłabieniu o 3 proc., dziś ropa WTI stabilizuje się przy 50 USD/b. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 1,3 mln baryłek, mniej niż zakładany wzrost o 2,4 mln baryłek.
  • Złoto odbija do 1645 USD/oz po tym, jak wczoraj wieczorem tąpnęło do 1625.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here