Naga MarketsKurs dolara odrabia straty. AUD/USD i GBP/USD technicznie słabeDolar australijski jest dzisiaj najsłabszą walutą w relacji z dolarem, co można wiązać z większą nerwowością w odpowiedzi na polityczne wydarzenia w USA. Jeżeli podbicie risk-off miałoby się utrzymać (ważne będzie zachowanie się Wall Street dzisiaj i jutro), to może to przełożyć się na pogłębienie korekty na AUDUSD.

AUD/USD – kwestia wrażliwości na ryzyko

Technicznie na dziennym układzie tworzy się właśnie formacja objęcia bessy (ma miejsce, kiedy czarna świeca przykrywa poprzednią białą), chociaż warto zaczekać na zamknięcie. W przypadku kontynuacji spadków ważne wsparcia to 0,7637 (dawny szczyt z 17 grudnia), oraz okolice 0,7550, gdzie przebiega dwumiesięczna linia trendu wzrostowego. Opór to wczorajszy szczyt przy 0,7819.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny AUD/USD

GBP/USD – techniczna słabość

Ranna siła funta była nieco zastanawiająca, ale kolejne godziny już to wymazały. Technicznie na wykresie GBPUSD mamy potwierdzenie złamania linii wzrostowej trendu prowadzonej od dołka z 22 grudnia, co sygnalizuje słabość na kolejne dni. Na wskaźnikach uwagę zwraca dzienny MACD. Fundamentalnie funt jest nieco przewartościowany biorąc pod uwagę trudniejsze realia po Brexicie, oraz pandemię i lockdown, który ma potrwać przynajmniej przez kilka tygodni.

Wykres dzienny GBP/USD

Najbliższe ważne wsparcie to strefa 1,3480-1,3535. Jej złamanie będzie sygnałem potwierdzającym większą słabość funta. Wtedy korekta mogłaby ulec wydłużeniu w stronę 1,3170-1,3260, gdzie przebiega m.in. linia trendu wzrostowego oparta o dołki z września i listopada.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here