Naga MarketsWidoczne rano zwyżki dolara nie zdołały się utrzymać i część ruchu na relacjach z innymi walutami została już wymazana. Rynek FX zerka na Wall Street, gdzie widać, że korekta indeksów po wzrostach z początku lutego jest na razie dość płytka i być może piątek przyniesie zamknięcie z białą świecą dając tym samym pozytywny sygnał na przyszły tydzień. Niemniej zwróćmy uwagę, że dzisiejsze przepływy mogą być nieco zaburzone przez zbliżające się poniedziałkowe święto w USA – Dzień Prezydenta.

Kurs dolara po drugim tygodniu lutego

Z USA napłynęły dzisiaj dane nt. nastrojów konsumenckich, które wypadły słabo. Wskaźnik liczony na połowę lutego przez Uniwersytet Michigan spadł do 76,2 pkt. z 79 pkt., podczas kiedy spodziewano się wzrostu do 80,8 pkt. Przełożenie tego na rynki finansowe jest jednak niezauważalne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teoretycznie jednak gorszy sentyment konsumentów może dawać więcej argumentów politykom, którzy zajmują się legislacją pakietu stymulacyjnego prezydenta Bidena w Kongresie – chodzi o przyspieszenie ścieżki legislacyjnej. Praktycznie jednak rynek chyba pogodził się już z tym, że ustawy będą procedowane wolniej przy zastosowaniu procedury rekoncyliacyjnej ze względu na brak wsparcia Republikanów w Senacie dla większości propozycji.

Wykres dzienny FUS500

Kurs euro: para walutowa EUR/USD

Na ujęciu EURUSD widać, że korekta jest być może już za nami – rynek na chwilę naruszył okolice wsparcia przy 1,2090, ale później powrócił w okolice obserwowane rano (przy 1,2120). Jeżeli sentyment na Wall Street ulegnie poprawie, to mamy szanse na wybicie ponad opór przy 1,2135 i ruch w stronę o wiele ważniejszych poziomów przy 1,2176.

Kurs funta: para walutowa GBP/USD

Wyraźnie ponad poziom 1,38 powrócił GBPUSD, który zbliżył się w okolice maksimów z ostatnich dni. Jak na razie ta para pozostaje dość wrażliwa na sentyment wokół USD, a inwestorzy wyraźnie liczą na podtrzymanie trendu wzrostowego w kolejnych dniach.

Wykres dzienny FUS500


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here