Naga MarketsKurs dolara oddaje zyski na Forex, euro stabilnie we wtorek do złotegoMocne dane z Chin pozwoliły na odbicie azjatyckich rynków po wczorajszym napływie awersji do ryzyka w szumie rozliczeń na koniec miesiąca. Na FX USD oddaje zyski zgormadzone pod koniec poniedziałkowego handlu. Ropa spada, gdyż OPEC+ odłożył posiedzenie na czwartek z powodu braku porozumienia.

Dolar nadal słaby na rynku FX

Akcje w Azji oraz futures w USA i Niemczech odbijają we wtorek, wymazując spadki z poniedziałku, kiedy zawirowania związane z rozliczeniami na koniec miesiąca dyktowały trendy. Dziś silne dane z Chin pomogły w odbudowie optymizmu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Caixin PMI dla chińskiego przemysłu wzrósł w listopadzie do 54,9 z 53,6, pokonując prognozy i osiągając najwyższy poziom od dekady.

Shanghai Composite rozpędził się do 1,9 proc., japoński Nikkei225 rośnie o 1,3 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,7 proc.

Futures na S&P500 odbija o 0,8 proc. po tym, jak w poniedziałek sesja kasowa zakończyła się spadkiem o 0,46 proc.

Kurs euro w okolicach 1,20 USD, funt wraca ponad 1,336

Na rynku walutowym wraca słabość USD po tym, jak w drugiej części dnia dolar wyraźnie zyskiwał. W poniedziałek awersja do ryzyka oraz porażka EUR/USD w przebiciu 1,20 były katalizatorami odwrotu w stronę USD.

Dziś EUR/USD odbija do 1,1956 z 1,1924. USD/JPY pozostaje na 104,30. GBP/USD wrócił ponad 1,3360.

RBA zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopę kasową i cel dla rentowności trzyletnich obligacji na 0,1 proc. RBA powtórzył, że będzie utrzymywać wielkość programu skupu obligacji w ramach przeglądu i jest gotowy zrobić więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba. W komunikacie nie było silnych ostrzeżeń w stosunku do siły AUD. AUD/USD odbija do 0,7365 po tym, jak wczoraj zjechał do 0,7337.

Złoty pozostaje stabilny pod 4,48 EUR/PLN, gdzie znalazł się po odreagowaniu piątkowej presji deprecjacyjnej. USD/PLN ma za sobą burzliwa sesję w przedziale 3,7250-3,7550, a wtorek zaczyna tuż nad 3,74.

Ceny ropa naftowej spadają trzeci dzień, ponieważ OPEC+ potrzebuje więcej czasu na zawarcie porozumienia w sprawie polityki ograniczania wydobycia w 2021 r. Po zakończeniu wczorajszych rozmów bez decyzji dzisiejsze posiedzenie zostało przełożone na czwartek.

Brent traci dziś 0,9 proc. do 47,5 USD/b. WTI spada o 0,6 proc. do 45,1 USD/b.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here