Naga MarketsKurs dolara odda pola w tym tygodniu? Koniec supremacji USD na rzecz euroTrend supremacji dolara nad innymi walutami, jaki był widoczny w zeszłym tygodniu może ulec zmianie. Dane ze strefy euro nie okazują się być aż takie złe jak sądzono (PMI i dzisiejsze Ifo), a inwestorzy zdają się zakładać, że Europejski Bank Centralny stanie w najbliższych miesiącach na wysokości zadania – zwłaszcza teraz, kiedy pojawiły się masowe przypadki zakażeń Covid-19 w Europie Zachodniej, wypowiedzi przedstawicieli EBC będą uważnie śledzone. 


Kurs dolara może negatywnie zaskoczyć, euro osiągnęło swój dołek?

Mocnym rozczarowaniem byłaby „werbalna bierność” decydentów, inaczej większość negatywnych scenariuszy dla euro została już rozpisana.

Inaczej jest z dolarem. Tutaj pole do negatywnych zaskoczeń jest większe, gdyż „wyobraźnia” inwestorów każe postawić pytania o słabsze odczyty w najbliższych miesiącach w danych w sytuacji, kiedy problem z Covid-19 zaczyna być coraz bardziej zauważalny w globalnej gospodarce. W tym tygodniu kalendarz makro z USA nie jest mocno napięty, chociaż uwagę na pewno zwrócą jutrzejsze dane w postaci indeksu zaufania konsumentów (ostatni odczyt był rekordowy), oraz czwartkowe dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku (kolejną rewizję PKB za IV kwartał celowo pomijam), a także piątkowe dane nt. dochodów i wydatków, indeks Chicago PMI, oraz nastroje konsumenckie. Wyzwaniem dla dolara staną się jednak przyszłotygodniowe dane ISM, czy też dane Departamentu Pracy USA.

Ciekawy układ mamy na tygodniowym wykresie koszyka BOSSA USD, gdzie w zeszłym tygodniu nie udało się ostatecznie wybić ponad opór z jesieni ub.r. To zwiększa ryzyko wymazania w najbliższych dniach białej świecy z ubiegłego tygodnia.

Indeks dolara W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here