Naga MarketsKurs dolara odbija w środę na Forex. USD/PLN powraca nad 3,72 złNagła przecena na rynku długu przerwała wzrosty na rynku akcji, przynosząc mieszany wydźwięk handlu w Azji. Rentowność 10-latek USA na 1,3 proc. jest najwyżej od roku. Odbija dolar. Ropa jest stabilna.

Kursy walut: dolar powraca do łask

Zainicjowany wczoraj skok rentowności 10-latek USA o ponad 10 pb do 1,30 proc. jest wskazywany jako powód do przerwania wcześniejszych trendów na rynku akcji i walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po beznamiętnej sesji na Wall Street we wtorek (S&P500 -0,06 proc.), dziś w Azji indeksy nie prezentują wspólnego kierunku. Japoński Nikkei225 spadł o 0,6 proc., podczas gdy Hang Seng rośnie o 1,3 proc.

Futures na S&P500 zyskuje niecały 0,1 proc., a kontrakt na niemiecki DAX jest ledwo nad kreską.

Na FX USD odbija, co ściągnęło EUR/USD pod 1,21, a GBP/USD pod 1,39. Wraz ze skokiem rentowności obligacji silnie rośnie USD/JPY – obecnie testuje 106.

Zawirowania na rynkach finansowych uderzają w nastroje na rynkach wschodzących. EUR/PLN odbił pod 4,50, USD/PLN skoczył do 3,7250.

Ropa naftowa WTI rośnie o 0,4 proc. do 60,3 USD/b, a rynek surowca opiera się korekcie dolara, gdyż atak srogiej zimy w Teksasie podnosi obawy o podaż. Przez trudne warunki atmosferyczne wydobycie w USA może być obniżone o jedną trzecią.

Złoto traci dziś 0,1 proc. po spadku o 1,3 proc. we wtorek, gdyż wyższe rentowności długu umniejszają apetyt na kruszec. Cena uncji spada do 1791,7 USD.

Bitcoin (BTC/USD) rośnie o 4,7 proc. do 50800 USD.

Środa w kalendarzu ekonomicznym to prawdziwy wysyp publikacji makroekonomicznych. Za nami ważny odczyt inflacji z Wielkiej Brytanii, a w ciągu dnia poznamy również porcję danych z polskiego rynku pracy. O 14:30 przeniesiemy się za ocean, gdzie opublikowana zostanie wielkość sprzedaży detalicznej w USA w styczniu. Na koniec dnia, rynek pozna protokół ze styczniowego posiedzenia FOMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here