Naga MarketsKurs dolara odbija w piątek, również do rubla. Co dalej z USD/RUB?Czy zanika nam rynkowa spontaniczność z ostatnich miesięcy, kiedy to rynek był w zasadzie jednokierunkowy, napędzany tanim pieniądzem generowanym przez działania banków centralnych? Być może, ale ten proces odbywa się powoli. Styczeń był okresem kwestionowania polityki FED przez rynek długu, luty teoretycznie pokazuje, że było to przedwczesne, ale….coraz więcej inwestorów zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że pewne sprawy zaszły za daleko.

Temat pewnie powróci razem z testowaniem okolic 4000 przez S&P500, co nie jest wykluczone w najbliższych tygodniach. Dla rynku FX coraz ważniejsze stają się informacje dotyczące nadmiaru krótkich pozycji w dolarze otwieranych w ostatnich miesiącach. To może rodzić obawy, że potencjalne odbicia amerykańskiej waluty będące pokłosiem, czy to jakiejś większej korekty na rynkach akcji, ale i też powrotu do zapoczątkowanego w styczniu trendu na amerykańskim długu, może przekładać się na nieco wyraźniejsze, niż zwykle reakcje na parach powiązanych z USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara: USD/RUB – krótkie odbicie?

Rosyjska waluta traci dzisiaj w relacji do dolara 1 proc., co stawia ją na czele stawki rynkowych outsiderów. Czy to jednak świadczy o jej słabości? Spójrzmy na wykres USDRUB poniżej. Widać, że dzisiejszy ruch to odreagowanie umocnienia rosyjskiej waluty w ostatnich dniach. Szum wokół sprawy opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i zapowiedzi zaostrzenia relacji dyplomatycznych i nałożenia sankcji przez Zachód, w ograniczony sposób przekładają się na notowania rubla.

Liczy się to, że ropa naftowa pozostaje w dłuższym trendzie wzrostowym (co łagodzi problemy w rosyjskiej gospodarce), a stopy procentowe w Rosji pozostają relatywnie wysokie, jak na globalną rzeczywistość. Na zakończonym dzisiaj posiedzeniu Bank Rosji utrzymał je na poziomie 4,25 proc. Jeżeli na rynki powrócą dobre nastroje, to w przyszłym tygodniu USDRUB mógłby przetestować strefę wsparć z grudnia ub.r i stycznia b.r. przy 72,60-73,20.

Wykres dzienny USDRUBConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here