Naga MarketsKurs dolara odbija w piątek na szerokim rynku walutPiątek przynosi odbicie dolara na szerokim rynku, po tym jak nie zareagował on zbytnio na środową publikację danych nt. inflacji CPI, oraz wystąpienie szefa FED. Na rynkach akcji widać większą chęć do korekty wcześniejszych zwyżek, a rentowności amerykańskich obligacji nieco odbijają po spadkach z ostatnich dni.

Kurs dolara odbija, niepokój w Australii

Pewien niepokój budzą doniesienia z Australii – władze stanu Victoria zdecydowały o wprowadzeniu 5-dniowego lockdownu, aby ograniczyć transmisję brytyjskiej mutacji COVID, chociaż do tej pory stwierdzono zaledwie 19 przypadków zakażeń. Może być to pretekst dla władz w innych krajach, aby zdecydować się może nie na zaostrzenie, a wydłużenie obowiązujących obostrzeń. A to może doprowadzić do sytuacji w której dane makro za I kwartał, a w zasadzie za całe I półrocze mogą się okazać w wielu krajach gorsze od wcześniejszych oczekiwań. O takim ryzyku mówili wczoraj chociażby członkowie EBC (Makhlouf oraz De Guindos).

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei z Wielkiej Brytanii napływają informacje, jakoby regulacje dotyczące dystansowania społecznego miały zostać zachowane aż do jesieni, chociaż oczekuje się, że do wakacji zostanie zaszczepiony wystarczający odsetek populacji. Niemniej zarówno decydenci w EBC, ale i też w BOE (Haldane) spodziewają sie odbicia gospodarek w II połowie roku. Tym samym dzisiejsze doniesienia covidowe mogą służyć jako pretekst do krótkiej korekty na rynkach, tak jak to już bywało wcześniej.

W strefie euro uwagę zwracają też doniesienia dotyczące wątków politycznych. Mario Draghi dostał wsparcie od posłów Ruchu 5 Gwiazd, stąd też w weekend spodziewane jest spotkanie z prezydentem Mattarellą i prezentacja szczegółów nowego włoskiego gabinetu. EURUSD nie reaguje zbytnio na te informacje, gdyż taki scenariusz był spodziewany od początku tygodnia. Notowania osuwają się w stronę 1,21. Z kolei GBPUSD naruszył barierę 1,38, chociaż opublikowane dane makro nt. dynamiki PKB okazały się nie takie złe (za 2020 r. spadek wyniósł “zaledwie” 9,9 proc.).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje cena | kursy funta | eur online | wti kurs | nasdaq notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here