Naga MarketsKurs dolara odbija, tracą Wall Street futures i DAXOstatnie godziny handlu na rynkach akcyjnych upływają w mieszanym tonie. Główne indeksy pozostają jednak blisko ostatnich szczytów. Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się minimalnie nad kreską, niemniej jednak dziś notowania kontraktów terminowych osuwają się na południe.

DAX spada, kontrakty na Wall Street również

Na otwarciu europejskich godzin handlu niemiecki Dax spada w kierunku 15400 pkt. Zmienności w ostatnich godzinach nie sprzyja puste kalendarium makroekonomiczne. Dziś jednak poznamy kwietniowe zamówienia na dobra trwałe czy cotygodniowe dane z rynku pracy, które w ostatnim czasie regularnie pozytywnie zaskakiwały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z ważniejszych wydarzeń warto zwrócić uwagę na pierwsze za czasów prezydentury Bidena rozmowy handlowe, które miały przebiegać w pozytywnym tonie. Jak podkreślili wczoraj przedstawiciele Białego Domu stosunki pozostają napięte, ze względu na to, że USA w większym stopniu będzie konkurować z Chinami.

Z rynkowego punktu widzenia najważniejsze są oczekiwania związane z kolejnymi krokami ze strony Fed. Ostatnie komentarze wskazują, że choć przybliża się moment rozpoczęcia dyskusji nad normalizacją, to jednak nie należy podejmować pochopnych kroków ze względu na podwyższony poziom inflacji, bo zdaniem Fed jest on tylko przejściowy. Taki przekaz w średnim terminie powinien sprzyjać popytowi na ryzyko.

Kurs dolara odrabia część strat

Na rynku walutowym dolar odrobił wczoraj część ostatnich strat, niemniej jednak dziś notowania ponownie wracają w kierunku 1.22. Randal Quarles z zarządu Fed podkreślił wczoraj, że w kolejnych miesiącach powinna obyć się dyskusja nt. procesu ograniczenia skupu aktywów., jeśli aktywność gospodarcza będzie się dalej podnosić. W podobnym tonie wypowiadali się również inni przedstawiciele FOMC, w tym wiceszef Fed Richard Clarida.

Wczoraj jednak większy nacisk był położony na tapering, co wsparło dolara. Jak już zwracaliśmy uwagę samo rozpoczęcie dyskusji dotyczącej rozpoczęcia i tempa ograniczenia skupu aktywów nie determinuje tego, kiedy proces się rozpocznie. Dodatkowo w przeszłości Fed już udowadniał, że można przeprowadzać normalizację polityki monetarnej bez uszczerbku na aktywności gospodarczej. Trudno zatem wyciągać z tego mocniejsze argumenty przemawiające na korzyść amerykańskiej waluty, której wartość może być jeszcze w głównej mierze determinowana sentymentem rynkowym. Nastroje bowiem cały czas pozostają dobre.

Kontrakty terminowe na S&P 500, interwał dzienny

Na rynku ropy naftowej notowania pozostają tuż poniżej 66 USD za baryłkę WTI. Złoto Utrzymuje się powyżej 1900 USD za uncję. Jeśli jednak słabość dolara powróci, notowania będą zmierzały w kierunku szczytów z początku roku powyżej 1950 USD.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr kurs | dax kurs | mrc kurs | kurs bitcoin | konto forex | akcje lpp | kurs akcji mercator |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here