Naga MarketsKurs dolara odbija. Euro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) oddają część zyskówSpadkowa świeca doji z poniedziałku na EUR/USD została wczoraj brutalnie zanegowana. Kształt białej świecy pokazuje, że połamaniu kluczowej bariery 1,20 towarzyszyło gwałtowne pokrywanie długich pozycji w dolarze przez aktywację zleceń typu stop-loss.

Kurs euro: EUR/USD – fałszywe wybicie?

Dzisiaj rynek, aby kontynuować ruch potrzebuje nowego paliwa, a o to może być trudno. Po wczorajszej zwyżce znacząco wzrosło prawdopodobieństwo pojawienia się komentarzy ze strony przedstawicieli EBC nawiązujących do drogiego euro. Alternatywnie można też przyjąć, że takowe zapisy znajdą się w komunikacie po posiedzeniu 10 grudnia, co miałoby mocniejszą wagę od luźno rzuconych do mediów wypowiedzi niektórych członków EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Technicznie dopuszczalnym scenariuszem jest ruch powrotny w stronę 1,20. Naruszenie tego poziomu jest możliwe w sytuacji pojawienia się wspomnianych informacji /plotek z EBC. Ważny będzie też globalny sentyment, którego mogą pogorszyć tarcia wokół Brexitu, czy też rozczarowanie postawą nowej administracji USA wobec Chin.

Kurs funta: GBP/USD – pułapka powyżej 1,34

Na fali spekulacyjnego szaleństwa para GBPUSD wybiła wczoraj opór przy 1,34, co jednak dzisiaj zostało szybko cofnięte. Powód? Możliwe komplikacje z przyjęciem nowej umowy handlowej i tym samym realne podjęcie na dniach przez UE procedur awaryjnych pod tzw. bezumowny Brexit z końcem roku.

Doniesienia pokazują, że niezmiennie w trzech kluczowych tematach strony nie potrafią wypracować politycznego konsensusu. Oczywiście nie można wykluczyć porozumienia “za pięć dwunasta”, czyli wypracowywanego na specjalnym szczycie, jaki może zostać zwołany po Świętach Bożego Narodzenia, ale to sygnalizować będzie przynajmniej 3 tygodnie podwyższonej zmienności w reakcji na plotki/ doniesienia / nagłówki depesz itd.

Wykres dzienny GBPUSD

Technicznie rynek może zmierzać w stronę ostatnich dołków przy 1,3292. Ich złamanie da pretekst do wyrysowania poważniejszej sekwencji spadkowej – kolejne wsparcie to rejon 1,3175 (szczyt z 21 października).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here