Naga MarketsPara walutowa tworząc dołek na cenie 0.5900, utworzyła geometryczną formację OnetoOne. Jej zasięg sugeruje powstanie nowego szczytu, co ma szanse mieć miejsce w najbliższych dniach.

NZD/USD: Szansa na podstawie nowego szczytu

Znawcy teorii fal Elliotta, dwie stojące obok siebie korekty, które wzajemnie się przenikają, skwalifikowaliby jako korektę pędzącą (żółte prostokąty). Ten układ jest potwierdzeniem trendu i szybkiego powrotu do silnych wzrostów, jak sama nazwa korekty sugeruje. Na wykresie NZDUSD brakuje ok. 30 pipsów, aby utworzył się nowy szczyt. Przeszkadza w tym lokalny opór 0.6100.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli zostanie pokonany, to można oczekiwać wzrostów o prawie 1 figurę do wartości 0.6200. To dawne wsparcie i w ramach teorii zmiany ról teraz powinno stać się oporem. Warto nadmienić, że jest ono efektem działania sił rynkowych z interwału tygodniowego, a nawet miesięcznego. Punkty zwrotne tworzące się w takich miejscach, charakteryzują się dużą dynamiką zarówno pod względem osi czasu, jak i zakresu ruchu rynkowego.

Jeżeli podaż już teraz zdecyduje się na przejęcie kontroli nad NZD, to aby trend wzrostowy nadal miał sens, nie może sprowadzić tej pary walutowej niżej niż 0.6000. Czyli do podstawy ostatniego impulsu wzrostowego. Analizując ilość szczytów na oporze 0.6100, wydaje się to całkiem prawdopodobne. Najbliższe godziny będą więc kluczowe dla przyszłości tego instrumentu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here