Naga Marketsdolar nowozelandzkiKurs dolara nowozelandzkiego (NZD) wzrósł na przestrzeni ostatnich dni w relacji do dolara amerykańskiego (USD) o niemal 3 centy z 0,68 USD aż w okolice 0,71 USD. Oznacza to, że w ciągu zaledwie dwóch tygodni dolar nowozelandzki umocnił się względem amerykańskiego o 4,26 proc. Ekonomiści Westpac wskazują, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania pary walutowej NZD/USD mogłyby bez większego trudu wzrosnąć aż do 0,73 USD.

NZD/USD wzrośnie do 0,73 

Spoglądając na notowania pary walutowej NZD/USD zauważymy, że wskutek trwającej od dwóch tygodni aprecjacji, rynek dotarł w okolice dość istotnej strefy oporu. Ekonomiści Westpac prognozują, że jeżeli tylko bariera ta zostanie przełamana, kurs dolara nowozelandzkiego mógłby wzrosnąć w kierunku 0,73 USD, co byłoby najwyższym poziomem od maja br.– Pozostajemy byczo nastawieni do NZD/USD na nadchodzący tydzień. Przełamanie powyżej 0.7090 byłoby sygnałem potencjalnego wzrostu do obszaru 0.7300 – wskazali eksperci.

NZDUSD Daily

Ekonomiści dostrzegają także, że głównym motorem obserwowanego od dwóch tygodni rajdu wzrostowego jest dolar amerykański. Osłabił się on bowiem ostatnio z powodu ostrożności amerykańskiej Rezerwy Federalnej, niektórych danych makroekonomicznych oraz jastrzębich komentarzy ze strony Europejskiego Banku Centralnego.

Za umocnieniem dolara nowozelandzkiego przemawiać ma z kolei fakt, iż rząd Nowej Zelandii nieznacznie złagodził restrykcje dotyczące zamknięcia kraju. Ponadto, pojawiły się pewne oznaki wskazujące na stopniowe opanowywanie wariantu delta koronawirusa w Nowej Zelandii.

Fakt ten sprawia, że ekonomiści oczekują, iż PKB Nowej Zelandii odbije się gwałtownie po oczekiwanym spadku w III kwartale, w efekcie czego RBNZ może rozpocząć podwyżki stóp procentowych już w październiku br.

– Główne ryzyka dla naszego byczego poglądu na NZD to pogorszenie się stanu epidemii Delty oraz odbicie USD – wskazali ekonomiści Westpac.

Autor poleca również:

invest

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | pkp cargo akcje notowania | cdprojekt red akcje | notowania mercator | comarch notowania | prognoza dla dolara | euro kurs | cdr akcje notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułWig20 zyskuje 0,2% w czwartek przed 15. Analiza notowań: CD Projekt, Bogdanka, Cognor oraz R22
Następny artykułSztuczna inteligencja w obsłudze klienta i e-commerce – Meetup
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here