Naga MarketsKurs dolara NZD najwyżej od 3 lat, funt GBP realizuje część zysków po teście 1,42Dolar nowozelandzki testuje w środę najwyższe poziomy od kwietnia 2018 r. korzystając z szerokiego ożywienia apetytu na ryzyko w ostatnich miesiącach. NZD został dodatkowo wzmocniony przez retorykę Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), po posiedzeniu którego jest najmocniejszą walutą w gronie G8. Przez większość dnia Nowozelandczykowi towarzyszył kurs funta, ten jednak osuwa się popołudniu realizując zyski po teście poziomu 1,42 dol.

  • Marcin Kiepas z Tickmill w środowym programie Puls Rynków komentuje między innymi sytuację na NZD oraz na GBP w stosunku do dolara amerykańskiego
  • Najsłabszymi walutami środy są nadal bezpieczne przystanie, w tym japoński jen oraz frank szwajcarski
  • Gorzej radzi sobie również polski złoty

Dolar nowozelandzki rośnie o 0,5%. Kurs NZD/USD najwyżej od 2018 r.

RBNZ utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie na lutowym posiedzeniu polityki monetarnej, które odbyło się w nocy. Wzrost rentowności obligacji w ostatnim czasie stworzył pewne oczekiwania, że bank może zacząć zmniejszać skalę obecnego luzowania, lub przynajmniej zasygnalizować takie zamiary. Jednak prezes RBNZ potwierdził, że bank nie będzie zmieniał polityki monetarnej z obecnych poziomów, dopóki w gospodarce nie utrzyma się dwuprocentowy próg inflacji i nie wzrośnie zatrudnienie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jeśli chodzi o ramy czasowe, RBNZ zbagatelizował oczekiwania dotyczące zacieśniania mówiąc, że warunki te nie pojawią się w “magiczny sposób” i potrzeba trochę czasu, aby się zmaterializowały. Dolar nowozelandzki skorzystał jednak z pozytywnie zaktualizowanych prognoz gospodarczych, które wpłynęły na umocnienie jego kursu – wyjaśnia Marcin Kiepas.

Pomimo zastrzeżenia, że bank pozostaje zaangażowany w luzowanie, zaktualizowane prognozy gospodarcze malują bardziej optymistyczny obraz sugerując, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo konieczności dalszego luzowania. Biorąc pod uwagę, że globalna akcja szczepień jest w toku, a większość rozwiniętych gospodarek przewiduje powrót do normalności w tym roku, NZD wygląda na nastawionego na dalsze umacnianie się w najbliższym-średnim terminie.

Kurs funta nie utrzymał się nad 1,42 i realizuje zyski

Funt w środę również testował prawie trzyletnie maksima, wybijając poziom 1,42 dol. Parze GBP/USD nie udało się utrzymać jednak nad poziomem i wraca w okolice 1,41 dol., dynamicznie realizując zyski. Za spadki odpowiada również powrót odrobiny popytu na USD, który realizuje podobny scenariusz co wczoraj: po porannych spadkach szuka okazji do popołudniowych wzrostów.

Do spadków przyczyniły się również z pewnością zeznania Banku Anglii przed komisją parlamentarną dotyczące obecnej kondycji polityki pieniężnej. Politycy sugerowali, że istnieje ryzyko spadku zatrudnienia i, że ciężko jest stwierdzić czy gospodarka w kolejnych tygodniach i miesiącach będzie potrzebowała dodatkowego wsparcia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | waluty online forex | wiadomości kryptowaluty | nasdaq notowanie | kursy kryptowalut wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here