Naga Marketsdolar nowozelandzkiStart tygodnia to pozytywne informacje z Chin. Wskaźnik PMI dla przemysłu powrócił ponad graniczny poziom 50 pkt, co oznacza rozwój sektora. Skok indeksu nie tylko był wyraźny (49,3 do 50,2 pkt), lecz także znacznie powyżej oczekiwań (ich mediana to 49,5 pkt).

  • Na rynku walutowym przekłada się to na osłabienie jena. USD/JPY nie notuje drastycznego ruchu, ale nocny szczyt 109,75 oznacza pułapy najwyższe od 30 maja.
  • Para walutowa, która w przestrzeni G-10 na starcie handlu notuje największy ruch to NZD/USD. Kurs rośnie do 0,6450 i zbliża się do strefy szczytów z września i przełomu października oraz listopada po informacjach, że rząd zamierza zintensyfikować stymulację fiskalną. Minister finansów zapowiedział szeroko zakrojony program wydatków infrastrukturalnych, którego szczegóły mają być znane 11 grudnia.
  • EUR/USD jest przy 1,1020 a GBP/USD znajduje się w okolicy 1,2920. Obie pary walutowe notują na sesji azjatyckiej symboliczne wahania wartości. Za jedno euro w poniedziałek rano płacimy 4,31.
  • Zielono na giełdach i w notowaniach kontraktów na indeksy. Futures na S&P500 plasuje się przy 3150 pkt a kontrakt na DAX jest przy 13270 pkt. Oba instrumenty rosną dziś 0,2 proc., ale w pierwszym przypadku ma miejsce flirt z historycznymi maksimami a w drugim notowania jedynie zbliżyły się do oporu w ramach trendu bocznego dominującego od niemal miesiąca.
  • Z piątkowej przeceny o gigantycznej skali (4 – proc. spadek WTI oraz 8 – proc. krach gazu ziemnego) podnoszą się surowce energetyczne. Baryłka WTI drożeje 1,7 proc. i jest wyceniana na około 56 USD. Kurs gazu rośnie ponad 3,5 proc.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here