Naga MarketsBanknoty dolar nowozelandzki NZDKurs dolara nowozelandzkiego wzrastał w tym tygodniu powyżej 0,69 USD, co było najwyższym poziomem od marca 2019 r. i jednym z najwyższych od czerwca 2018 r. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w marcu oscylował on poniżej 0,55 USD, co było najniższym poziomem od marca 2009 roku. Na przestrzeni ostatnich ośmiu miesięcy, dolar nowozelandzki umocnił się jednak w relacji do dolara amerykańskiego aż o ponad 26 proc.

  • Kurs NZD/USD wzrósł od marca o ponad 26 proc.
  • Kurs dolara nowozelandzkiego przekroczył barierę 0,69 USD
  • Kiwi może wzrosnąć do końca roku do 70 centów

NZD najsilniejszą walutą G8

Ekonomiści spodziewają się, że dotychczasowa aprecjacja dolara nowozelandzkiego nie dobiegła jeszcze końca. Ich zdaniem NZD może zyskać na poprawie globalnych perspektyw gospodarczych.

Niektórzy wskazują nawet, że kiwi może w tym roku wzrosnąć do ponad 70 centów, ponieważ gospodarka krajowa poprawi się dzięki kredytowi udzielonemu przez bank centralny, który według strategów ma na celu obniżenie kosztów finansowania.

Analizując zmienność na notowaniach walut grupy G8 zauważymy, że dolar nowozelandzki jest najsilniejszy w tym całym zestawieniu. Prowadzi on pod jednak względem wzrostów nie tylko w skali ostatniego tygodnia, lecz także miesiąca, kwartału a nawet półrocza.

Westpac Banking Corp. spodziewa się, że na koniec roku kiwi wzrośnie do ponad 70 centów, ponieważ dolar amerykański ponownie osłabnie na skutek poprawy nastrojów na świecie.

Ponadto RBNZ zasygnalizował poprawę kondycji nowozelandzkiej gospodarki, co zmniejsza potrzebę wprowadzania ujemnych stóp procentowych.

Kurs dolara nowozelandzkiego zmierza w kierunku 0,6780 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZD/USD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek wybił powyżej technicznego oporu w wysokości 0,6780 USD stanowiącego górne ograniczenia trwającej od początku lipca br. konsolidacji i dotarł aż powyżej 0,69 USD, gdzie wczoraj pojawiła się większa reakcja podażowa.

NZDUSD Weekly

Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu pokonanego w poniedziałek oporu.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

NZDUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka spadł o niemal 20 gr. Ile kosztuje euro, dolar i funt?
Następny artykułNotowania dolara (USD) tracą pomimo lepszych danych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here