Kurs dolara nowozelandzkiego podczas ostatnich sesji popadł w mocniejszą konsolidację, mimo – iż szansą na wykorzystanie wsparcia do wygenerowania impulsu jest dla pary bardzo duża. W tym momencie para NZDUSD oscyluje na poziomie 0.60184 odbijając po raz kolejny od sekwencyjnego wsparcia. Zdaje się, że para może w końcu ruszyć atakując pobliskie opory – dlatego warto przyglądać się reakcjom pary podczas nadchodzącego tygodnia handlowego.
Najważniejsze reakcje pary NZDUSD:
- Para NZDUSD po mocniejszych spadkach zbudowała sekwencję wzrostową
- Oddalając możliwość dalszych zejść – para powinna wygenerować ruch pod kolejny opór
- Celem dla pary może być zatem przedział 0.6200 USD – 0.62400 USD.
Dolar nowozelandzki w ważnym miejscu – para na wykresie D1
Podczas ostatnich tygodnia handlowych widać było, że para NZDUSD stworzyła sobie pozytywny sentyment i wszystko wskazywało na to, że jednym ciosem będzie w stanie przetestować bardzo ważny dla pary opór na poziomie 0.62000 USD – 0.62400 USD. Jednak jak widać po załączonym wykresie dziennym pary NZDUSD – tak się nie stało. Rynek po prostu popadł w zakres niewielkiej konsolidacji w okolicach sekwencyjnego wsparcia.
Teraz wszystko zależy do tego czy wsparcie nadal wspierać będzie układ wzrostowy i czy para NZDUSD wykorzysta go do dalszych wzrostów. Obecnie szacuje się takie prawdopodobieństwo na wysokim poziomie – zważywszy na ostatnią reakcję i wygenerowanie przez parę ruchu na przeszło 110 pipsów od wparcia.

Jednak inwestorzy walutowi nadal przyglądać się powinni parze – czy ta zrobi jeszcze jedno cofnięcie przed dalszym wzrostem. Jeśli faktycznie do cofnięcia będzie mogło dojść – wówczas osoby handlujące parę będą mogli skupić się na odpowiednim miejscu do re-akumulacji z odpowiednim wskaźnikiem potencjalnego zysku do ryzyka.
Cel dla pary NZDUSD został już omówiony – natomiast scenariuszem negacji, gdzie powinna nastąpić obrona przed dalszymi spadki – to poziom 0.5900 USD. Wybicie wsparcia oznaczonego an wykresie będzie równoznaczna z negacją dalszych wzrostów o powrotem sentymentu negatywnego.
Maksymilian Bączkowski poleca również:
- Przed nami decyzje monetarne BoJ, FOMC oraz EBC
- Kurs funta największym przegranym tygodnia! GBP najsłabszą walutą G8