Naga Marketsdolar nowozelandzkiW trakcie poniedziałkowej sesji kurs dolara nowozelandzkiego (NZD) zyskuje do swojego amerykańskiego kuzyna 0,7%, a od piątku wzrosty wynoszą już ponad 2%. NZD podobnie jak inne waluty surowcowe pozytywnie reagował na doniesienia dotyczące wydłużenia okresu rozmów w sprawie ugody handlowej na linii USA i Chiny. Wiadomość spowodowała również, że chiński juan znalazł się na wielomiesięcznych maksimach.


Dolar nowozelandzki w górę, najwyżej od początku miesiąca

Notowania NZD/USD w poniedziałek testują pułap 0,69 co jest najwyższym poziomem obserwowanym od początku miesiąca. Nie zmienia to jednak faktu, że cena nadal przesuwa się w kilkumiesięcznej konsolidacji, której górne ograniczenie wyznacza strefa 0,6950, a dolne okolice 0,6720:

NZD USD 25 lutego
Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego zyskuje drugi dzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com

„Rynki optymistycznie reagują na weekendowe doniesienia. Kontrakt na indeks strachu VIX spada już do 15 pkt., kontrakty na indeksy w USA są na plusach, a także zyskuje dolar australijski, gdzie plotki o zakazie importu węgla z tego kraju przez Chiny zostały zdementowane. W górę pnie się także NZD. Zatem początek tygodnia zaczynamy od typowego risk-on. Pytanie, jak długo rynki będą mogły grać pod porozumienie handlowe, skoro grają pod to już od wielu tygodni” – twierdzi Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia.

USD w trakcie poniedziałkowej sesji musi uznać wyższość nie tylko NZD, ale również i AUD, EUR oraz GBP. Na minusie przesuwają się natomiast CHF, JPY oraz CAD. Indeks dolara pokazujący jego relatywną siłę do ważonego koszyka walut testuje natomiast 50 EMA czwartą sesję z rzędu, utrzymując się na miesięcznych minimach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here