Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego poniżej krótkoterminowe średniejDeprecjacyjna tendencja utrwaliła się na parze walutowej NZDJPY. Najlepiej widać to na wskaźniku MACD, gdzie kolejne słupki tego wskaźnika osiągają nowe minima. Na wykresie ceny odpowiednikiem tej sytuacji jest spadkowa linia trendu. Warto dodać, że bieżące wartości NZD znajdują się poniżej krótkoterminowej średniej kroczącej MA20.

Przecena dolara nowozelandzkiego bardzo możliwa

Jak widać, wszystkie sygnały techniczne wskazują na możliwą przecenę dolara nowozelandzkiego w kolejnych miesiącach. Można dopuścić, że pojawią się wzrosty, ale poważnym oporem jest poziom 68.00, który w przeszłości stanowił poważną barierę dla wzrostów. Sytuacja taka nie musi mieć miejsca, gdyż notowania zatrzymały się na wysokości dołka z września 2019 roku. Jest to jeden z klasycznych sygnałów kontynuacji trendu, czyli zakończenia korekty.

Potwierdzeniem scenariusza spadkowego będzie przełamanie ceny 64.00. Jest to tygodniowe wsparcie, które także teraz jest sprzymierzeńcem posiadaczy długich pozycji. Ostatnie minima na tygodniowych świecach wypadają właśnie na tym lokalnym wsparciu. Punktem docelowym będzie czerwona linia 59.00, która w latach 2009-2011 dzielnie wspierała wzrosty NZD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here