Kurs dolara, franka, euro oraz funta w środę ranoKurs dolara nowozelandzkiego podczas kolejnej sesji tygodnia – we wtorek dociera do ważnej strefy oporowej wraz z dolarem amerykańskim. Para NZDUSD w momencie pisania przeglądu oscyluje wokół poziomu 0,64300 USD wskazując na dalszą presję popytową. Ta jednak powinna w niedługim może się odmienić, pomimo tego, iż Bank Rezerwy Nowej Zelandii obniżył stopy procentowe do rekordowo niskich poziomów: 1,00%. Dotarcie do ważnych stref może zepchnąć wykres ponownie w tereny 0,64000 USD – 0,63400 USD. Warto przyjrzeć się zatem obecnej sytuacji na rynku dolara nowozelandzkiego.


Kurs dolara nowozelandzkiego pod presją Bank Rezerwy Nowej Zelandii – para NZDUSD na wykresie D1

  • Zmiany stóp procentowych w Nowej Zelandii chwilowo podtrzymują odbicie na parze,
  • Oczekuje się w najbliższym czasie jednak obniżek cenowych pary NZDUSD,
  • Poziomami docelowymi mogą okazać się poziomy 0,64000 USD – 0,63400 USD,
  • Wcześniej jednak para musi wygenerować odpowiedni sygnał sprzedażowy.

Podczas ostatnich tygodni widocznie para NZDUSD traciła – co wynikało głównie z zawirowania na rynku stóp procentowych, które w Nowej Zelandii ulegają ciągłej zmianie. W ostatnim czasie Bank Rezerwy tego kraju zmienił stopy do 1 procent, co stanowi relatywnie niski poziom. Przełożenie na wykresie jest jasne – wykres odreagował część zainicjowanych w lipcu spadków, odbijając prawie 240 pipsów od dołka, podczas gdy całość spadku przekracza 550. To oznacza, że kurs dolara nowozelandzkiego odrobiło już blisko 50 procent całości spadku – a w tym momencie para dotarła również do poziomu oporowego.

Opór wynikający z wykresu dziennego będzie dla pary przeszkodą w budowaniu dalszego sentymentu wzrostowego. Dlatego też pomimo krótkoterminowej dobrej passy dolara nowozelandzkiego wobec dolara amerykańskiego oczekiwać się będzie obniżenia notowań pary. W tym przypadku nawet Rezerwa Nowozelandzka nie powstrzyma obniżki – jeśli odpowiedni – jak poniżej przedstawiono – sygnał techniczny zostanie wygenerowany. Oczekiwać się będzie wówczas spadku do okolic nawet 0,64000 USD – 0,63400 USD.

wykres Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD D1 22.10.2019
Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD D1 22.10.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here