Kurs dolara, franka, euro oraz funta w środę ranoKurs dolara nowozelandzkiego podczas kolejnej sesji tygodnia – we wtorek dociera do ważnej strefy oporowej wraz z dolarem amerykańskim. Para NZDUSD w momencie pisania przeglądu oscyluje wokół poziomu 0,64300 USD wskazując na dalszą presję popytową. Ta jednak powinna w niedługim może się odmienić, pomimo tego, iż Bank Rezerwy Nowej Zelandii obniżył stopy procentowe do rekordowo niskich poziomów: 1,00%. Dotarcie do ważnych stref może zepchnąć wykres ponownie w tereny 0,64000 USD – 0,63400 USD. Warto przyjrzeć się zatem obecnej sytuacji na rynku dolara nowozelandzkiego.


Kurs dolara nowozelandzkiego pod presją Bank Rezerwy Nowej Zelandii – para NZDUSD na wykresie D1

  • Zmiany stóp procentowych w Nowej Zelandii chwilowo podtrzymują odbicie na parze,
  • Oczekuje się w najbliższym czasie jednak obniżek cenowych pary NZDUSD,
  • Poziomami docelowymi mogą okazać się poziomy 0,64000 USD – 0,63400 USD,
  • Wcześniej jednak para musi wygenerować odpowiedni sygnał sprzedażowy.

Podczas ostatnich tygodni widocznie para NZDUSD traciła – co wynikało głównie z zawirowania na rynku stóp procentowych, które w Nowej Zelandii ulegają ciągłej zmianie. W ostatnim czasie Bank Rezerwy tego kraju zmienił stopy do 1 procent, co stanowi relatywnie niski poziom. Przełożenie na wykresie jest jasne – wykres odreagował część zainicjowanych w lipcu spadków, odbijając prawie 240 pipsów od dołka, podczas gdy całość spadku przekracza 550. To oznacza, że kurs dolara nowozelandzkiego odrobiło już blisko 50 procent całości spadku – a w tym momencie para dotarła również do poziomu oporowego.

Opór wynikający z wykresu dziennego będzie dla pary przeszkodą w budowaniu dalszego sentymentu wzrostowego. Dlatego też pomimo krótkoterminowej dobrej passy dolara nowozelandzkiego wobec dolara amerykańskiego oczekiwać się będzie obniżenia notowań pary. W tym przypadku nawet Rezerwa Nowozelandzka nie powstrzyma obniżki – jeśli odpowiedni – jak poniżej przedstawiono – sygnał techniczny zostanie wygenerowany. Oczekiwać się będzie wówczas spadku do okolic nawet 0,64000 USD – 0,63400 USD.

wykres Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD D1 22.10.2019
Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD D1 22.10.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here