Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) zawrócił w strefie oporu 0,7265-0,7315Wydawałoby się, że rynki mają pole do rozegrania dalszego rajdu ryzyka (sprzyja im FED i perspektywa otwierania się większej liczby gospodarek ze względu na postępy w szczepieniach), ale jakoś tak się nie dzieje. Widoczne osłabienie amerykańskiej waluty po “gołębim” przekazie FED w środę było krótkie i jest korygowane.

Dolar nowozelandzki zawrócił, waluty Antypodów wytracają impet ruchu wzrostowego

Rynkowe zaburzenie związane z końcem miesiąca? Nie do końca. Ciekawe obserwacje można poczynić obserwując klasyczne egzotyki jak USDZAR, czy USDMXN, które w ostatnich tygodniach imponowały siłą lokalnych walut względem amerykańskiego dolara. Teraz tu krótkoterminowa sytuacja wygląda nieco inaczej i nie zmienił tego “gołębi” przekaz z FED w ostatnią środę. Impet ruchu wzrostowego wytracają też tradycyjnie wrażliwe na wahania globalnego ryzyka waluty Antypodów (AUD i NZD), a także korony skandynawskie. Przygotowania pod “korekcyjne” uderzenie risk-off w pierwszej dekadzie maja? Niewykluczone. Zastanawia brak reakcji na w sumie dobre informacje i oczekiwania, jak w strefie euro. To, że pewne rzeczy są zwyczajnie dyskontowane przez rynki wcześniej pokazuje zachowanie się GBPUSD w kwietniu. Szanse na wyraźne wyjście ponad 1,40 nie zostały wykorzystane. Po prostu coś tu nie gra, a rodząca się niepewność zawsze buduje nowe ruchy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na dziennym układzie uwagę zwraca wczorajsze zawrócenie NZDUSD w strefie oporu 0,7265-0,7315. Wcześniej był to cel dla kwietniowych zwyżek. Czy wyczerpuje to temat? Trudno ocenić, gdyż wskazania płynące z dziennych wskaźników nie są jeszcze aż tak klarowne. Niemniej waluty Antypodów tradycyjnie są wrażliwe na wahania globalnego ryzyka, a takowych nie można wykluczyć w pierwszych dniach maja. Pewien niepokój mogą budzić też niejasności wokół rozbieżności w odczytach kwietniowych indeksów PMI z Chin. Ważne dane z Nowej Zelandii mamy dopiero w środę 5 maja (rynek pracy w I kwartale). Dzień wcześniej (4 maja) mamy comiesięczne posiedzenie, ale banku centralnego Australii (RBA), które może mieć wpływ na zachowanie się AUD.

Wykres dzienny NZDUSD

Technicznie ważny może okazać się test krótkoterminowej linii trendu wzrostowego przy 0,7190.

Kurs EUR/USD – zejście poniżej 1,21

Wczorajsze podejście pod złamanie bariery 1,21 nie było skuteczne, ale dzisiaj już ma to miejsce. Rynek nie znalazł wartości dodanej dla euro w dzisiejszych odczytach PKB za I kwartał, choć nie wypadły gorzej od szacunków. Nie widać też jakiegoś większego entuzjazmu, co do zaplanowanej konferencji prezydenta Francji odnośnie planów odmrażania gospodarki. Czegoś to przypomina? Wcześniejsze oczekiwania zostały zdyskontowane? Zobaczymy. W każdym razie jednym z wątków na które warto zwrócić uwagę zaczynają być też rentowności obligacji, ale europejskich. Ostatnie dni przyniosły ich wyraźniejszy wzrost w górę. Czy w takim razie EBC zgodnie z obietnicą z marca, będzie teraz bardziej aktywny?

Wykres dzienny EURUSD

Niemniej kluczowy temat to rentowności, ale amerykańskich papierów, oraz zachowanie się Wall Street. Tu można upatrywać jakiegoś czynnika dla podbicia dolara w pierwszej dekadzie maja. Technicznie ważnym poziomem dla EURUSD mogą być okolice 1,2070-80, gdzie przebiega górne ograniczenie długoterminowego kanału wzrostowego, który został w ostatnich dniach naruszony. Czy powrócimy do jego środka? Wtedy pierwszym celem byłyby okolice 1,2000-10, które bazują na krótkoterminowej linii trendu wzrostowego z kwietnia. Dzienny RSI9 daje raczej sygnały zapowiadające korektę zwyżek z ostatnich tygodni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed cena akcji | funt online | biomed lublin notowania | dax forum | pgnig notowania akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here