Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) z dynamiczną zwyżkąPodczas dzisiejszej sesji na rynkach walutowych szczególną uwagę przyciąga nowozelandzki dolar. Dzisiaj kurs NZD/USD rośnie już o około 1% na skutek nieoczekiwanej zapowiedzi możliwej podwyżki stóp procentowych w Nowej Zelandii już w przyszłym roku.

Kurs dolara nowozelandzkiego zwyżkuje

Bank centralny Nowej Zelandii (RBNZ) utrzymał dzisiaj stopy procentowe na niezmienionym poziomie 0,25% – zgodnie z oczekiwaniami. Zaskoczeniem okazały się jednak projekcje banku na przyszłość, które zakładały stopy rzędu 0,49% we wrześniu 2022 roku i nie niższej niż 1,78% w czerwcu 2024 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co prawda pojawiały się już głosy, że podwyżka stóp procentowych w Nowej Zelandii może nastąpić nawet latem przyszłego roku, ale większość analityków zakładała brak ruchu w tej kwestii aż do 2023 roku albo nawet 2024 roku.

Minutes z posiedzenia RBNZ pokazały jednak, że bank wciąż kładzie nacisk na wzrost gospodarczy w Nowej Zelandii – a stopy procentowe będą podnoszone tylko i wyłącznie wtedy, jeśli tempo rozwoju gospodarki na to pozwoli.

Notowania NZDUSD – dane dzienne

Tak czy inaczej, dzisiejszy komunikat podbił oczekiwania inwestorów w kwestii tempa wzrostu gospodarczego w Nowej Zelandii. Może on wpłynąć na dłuższe umacnianie się nowozelandzkiego dolara. Warto wspomnieć, że jeśli te projekcje się urzeczywistnią, to Nowa Zelandia może być pierwszym krajem, który zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych od czasu pandemii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mwig40 | biomed-lublin notowania | gpw notowania | akcje jastrzębskiej spółki węglowej | kurs gpw | zlotowki | brokerzy ecn |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here