Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) wychodzi na 0,6990. Stabilne nastroje na FXPozytywny przebieg sesji azjatyckiej w ślad za rekordami na Wall Street napędza rajd ryzyka. W tle rozpoczynający się sezon wyników. Na rynku walutowym główne pary oscylują w okolicy poziomów odniesienia.

Kurs dolara nowozelandzkiego zyskuje, japoński Nikkei224 zwyżkuje o 0,49 proc.

Poniedziałkowa sesja na Wall Street kończyła się w pozytywnych nastrojach, a katalizatorem zwyżek jest rozpoczynający się sezon publikacji wyników kwartalnych. Inwestorzy oczekują solidnych liczb, toteż w trakcie sesji zwiększali swoją ekspozycję.S&P500 kończył dzień 0,35 proc. powyżej poziomów odniesienia, a Dow Jones wspiął się o 0,36 proc. wyżej. Początkowo najsilniej zwyżkującym indeksem w USA był Nasdaq100, ale ostatecznie handel kończył około 0,2 proc. nad kreską.

W ślad za pozytywnym wydźwiękiem sesji w USA podążyły indeksy azjatyckie. Japoński Nikkei224 zwyżkuje o 0,49 proc., a notowania Shanghai Composite zyskują 0,19 proc. O około 1,5 proc. w górę pnie się Hang Seng.

Na FX nastroje są stabilne w oczekiwaniu na dane inflacyjne z USA. Dolar plasuje się w połowie stawki G10 z kursem EUR/USD przy 1,1863. W okolicy poziomów odniesienia, przy 1,3885 znajduje się również GBP/USD.

Nieco lepiej wypadają waluty z antypodów. NZD/USD wychodzi na 0,6990, a notowania AUD/USD umacniają się do 0,7490.

Na rynku towarowym przecenę wyhamowały notowania ropy naftowej. We wtorek o poranku baryłka WTI kosztuje 74,2 USD, surowiec spod znaku Brent wyceniany jest na 75,3 USD za baryłkę.

Od kilku sesji cena spot złota utrzymuje się w okolicy 1800 USD za uncję. We wtorek rano uncja kruszcu kosztuje około 1807 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: przewidywany kurs dolara | dolar amerykański | mrc notowania | pgnig gielda | kurs krypto | prognoza dolara | kurs dolara prognozy 2020 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here